logo

İftar Yemeğinde Birliktelik

İftar Yemeğinde Birliktelik

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçe yöneticileri, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi.

Kır Bahçesi’nde verilen iftar yemeğine şehit yakınları, gaziler ve onların yakınları ile Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokman Özden, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Yavuz Sanisoğlu, Cumhuriyet Savcıları Mehmet Ali Duman, Beşir Aslan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Tiryaki, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Çubuk Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, siyasi parti ilçe temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, dernek başkanları, okul müdürleri, daire amirleri ve yerel basın katıldı.

İftarda, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, davetlilerle tek tek ilgilendi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, okunan akşam ezanıyla oruçlar açılırken, ilçe Müftüsü Bilal Kara tarafından iftar duası yapıldı.

Daha sonra konuşma yapan Başkan Özden, davetine katılan herkese teşekkür etti. Düzenledikleri iftarda tüm ilçe yöneticilerinin şehit yakınları, gaziler ve onların yakınları ile bir arada olmasının manevi önemine değinen Başkan Özden, İslam dininde şehitlik ve gazilik mertebelerinin önemine vurgu yaptı. Konuşmasının devamında Türkiye üzerinde oynan oyunlar ile Suriye, Irak ve Mısır’da yaşananlara değinen Başkan Özden, ’’Öncelikle, 11 ayın sultanı olan Ramazan Ayının herkese hayırlar getirmesini diliyorum. Bu mübarek ayda, bizleri bir araya getiren Ramazan iftarı vesilesi ile birlik ve beraberliğimiz uğrunda mücadele eden ve bizlerin rahatı ve huzuru için canlarını veren bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ise şükranlarımı sunuyorum. Bu günlerde her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekmektedir. Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de ve en son Mısır’da yaşananları hep birlikte görüyoruz. Dünyada ekonomisi ve itibarıyla hızla yükselen ülkemizde, huzur ve barış ortamının yaşamaması için aynı oyunları oynamak isteyen güçler olduğunu da hep birlikte gördük.  Bu tür oyunlara gelmemeliyiz’’dedi.

Ramazan ayında komşuları, akrabaları, ihtiyaç sahiplerini mutlaka gözetmek gerektiğine dikkat çeken Başkan Özden, mübarek ayın bir şefkat ve merhamet ayı olarak da değerlendirilmesinin önemini vurguladı.

İlçede Ramazan coşkusunun çok farklı programlarla yaşandığını kaydeden Başkan Özden, davete icabet eden, katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?