logo

Hububat çiftçisinin ürününe TMO talip oldu

Hububat çiftçisinin ürününe TMO talip oldu

Toprak Mahsulleri Ofisiden Çubuk’ta genel hububat üretimi çiftçileri için iyi haber TMO hububat alım merkezi kuruluyor.

Kaymakam Adem Keleş, Belediye Başkanı Baki Demirbaş, AK Parti İlçe Başkanı Erhan Kuşçu ve Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, TMO’nun alım merkezi olacak Buzlu bölgesinde inceleme yaptı.

Kaymakam Keleş açıklamasında: ” Çubuk’ta 500 bin dekar alanda hububat ekimi yapıldığını, TMO alım merkezi olmaması nedeniyle ürünlerin pazara ulaştırılmasında sorunlar yaşanıyordu. İlçemizde Toprak Mahsullerine ait bir tesis yoktu. Bu nedenle üreticilerimizin yaklaşık 300 bin tonun üzerindeki hububatı değerinde alıcı bulamıyordu. Üreticilerimiz mahsullerini satmak için civar ilçelere gitmek zorunda kalıyordu. İlçemizde böyle bir deponun, alım istasyonunun kurulması çiftçilerimiz için de büyük önem arz etmektedir.”dedi.

Belediye Başkanı Demirbaş da çiftçinin bundan böyle ürünlerini değerinde satacağını, alım merkezinin hayırlı olmasını dilediğini ifade etti. Kendileri için bir hayalin gerçekleştiğini dile getiren Ziraat Odası Başkanı Gülle de, “Yaklaşık 20 yıldır çiftçilerimiz bugünü bekliyordu. Geçmiş yıllarda ilçemizde yetiştirdiğimiz ürünler düşük fiyatlara gidiyordu. İnşallah bundan sonra ofisle birlikte fiyatlar yükselecek.” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?