logo

Hırsızlar 60 Bin Değerindeki İnekleri Çaldılar

Hırsızlar 60 Bin Değerindeki İnekleri Çaldılar

Çubuk’a 10 km uzaklıkta bulunan Ovacık Mahallesinde hırsızlar 6 buzağılı ineği çalarak kaçtılar.

İlçemiz Ovacık Mahallesi Ölü Pınar Mevkinde ki Ankara Mor Çiftliği’ne girip Afganlı çobanın ellerini ve ayaklarını saman bağı ile bağlayan hırsızlar, 12 inek (10 buzağılı) ve 2 buzağının bulunduğu ahırdan, 6 buzağılı ineği çalarak kaçtılar.

Mor Çiftlik sahibi İsmet Güney’in ifadesine göre “Çalınan ineklerin toplam değeri yaklaşık 60 bin lira civarında.

Hırsızlar, 7 Mayıs 2017 Pazar akşamı saat 22.30 sularında çiftlik kapısından içeri giren tahmini 4 kişiden 2’si Afganlı çoban Feyiz Rahman’ın (25)  kapısı açık olan odasına girmişler. Çoban o sırada yemek yapıyormuş. Onunla sohbet etmişler.

Çobanla sohbet esnasında ona, “Biz kayıp hayvan arıyoruz. Burada tek başına mı kalıyorsun, silahın var mı? gibi sorular sormuşlar.

Çobanın yemeğini yemesinden sonra da boğazına bıçak dayayarak ayaklarını ve ellerini saman bağı ile bağlamışlar. Ahırdaki Simental cinsi 6 buzağılı ineği getirdikleri araca bindirerek kaçmışlar.

Çiftlik sahibinin akrabası ve yardımcısı Akın Deniz ertesi gün saat 10.00 ‘da Çitliğe gelince çobanın ellerinin ve ayaklarının bağlı olduğunu görür ve ipleri keserek, onu bağlardan kurtarır.

Akın Deniz’in durumu jandarmaya bildirmesi üzerine, Çubuk jandarma ekipleri olay yerine ulaşarak Çiftlikteki gerekli incelemelerin ardından şüphelilerin yakalanması amacıyla (olay mahallinde topladığı deliller ışığında) geniş çaplı bir çalışma başlattı.

Ahırda 2 ineğe ait kesilmiş kulak küpesi, çobanın odasında da bir küçük bıçak bulundu.

Haber: Şuayip YAMAN

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?