logo

Hepsinden Farklı Kitap Kültür Kafe Açıldı

Hepsinden Farklı Kitap Kültür Kafe Açıldı

Çubuk İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÇİM-DER) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında yaptırılan Kitap Kültür Kafe dualarla hizmete açıldı.

Cumhuriyet Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan kitap kültür kafe açılışına Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Baki Demirbaş, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Bürokrat Ankaralılar Derneği Başkanı İbrahim Taşkesti, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Program İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. “Okumak sizden gerisi bizden” sloganı ile 7’den 77’ye her yaş gurubu ile bir araya gelmeyi planlayan Kitap Kültür Kafe’de çok çeşitli kitap arşivi, içecek ikramı, Kuran-ı Kerim, Osmanlıca, Ney, Ud kursu, geziler, bağımlılıkla mücadele, tarih bilinci ve okuryazar buluşması gibi programlar düzenleniyor.

Proje sahibi Burhanettin Çelik proje hakkında genel bir bilgi verirken, ÇİM-DER Başkanı Ahmet Karakuş ise Çubuk’a böylesine faydalı ve güzel bir projeyi hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını belirtti.

Konuşmaların ardından Kitap Kültür Kafe hizmete açıldı.

#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?