logo

Hazine Müsteşarlığından Komite Kurulması Kararı Alındı

Ankara Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu ve yönetimi, Oto Sanatkârları esnafının kanayan yaralarından biri olan yan sanayi ve çıkma parçaları gibi, birçok sıkıntılarını gidermek için çalışmalar yaptı.

Başkan ve yönetim bu önemli konuları Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Başkan Arslanoğlu yan sanayi ve çıkma parçalarla ilgili bütün teferruatlı olarak konuyu, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç ve ekibine aktardı.

Başkan Arslanoğlu; “Burada verilen bu çıkma parçalarla aracın değerinin illegal yollarla düşürüldüğünü vurgulayıp kaza yapan müşterilerin böyle durumlarla mağduriyeti daha da artırılıyor ve böyle durumlarda sigorta şirketleri bizi müşterilerle karşı karşıya getiriyor. Biz esnaflar bu durumlardan oluşan ve yapılan haksız bu uygulamadan çok rahatsızlık duyuyoruz. Kendileri perdenin arkasında olduğu için göz önünde bizler oluyoruz. Bütün olumsuzluklar biz oto sanatkârlarının üstüne yükleniyor. Bazı sigorta şirketleri bizlere geldiğinde biz bilgileri verdikten sonra onlarda kazazedeyi arayarak demek ki anlaşmışlar aracını kendileri ismini verdikleri servislerde yaptırmalarını müşterilerimize söyleyip onların kafalarını karıştırıyorlar, böylelikle tercihlerini değiştirebiliyorlar. Sigorta şirketleri ücretlerini çok geç ödüyorlar. Ayrıca tedarik parça olayında parçalar çok geç geliyor. Bunun yanında gönderdikleri yan sanayi parçalarda geç geliyor. Tedarikçi firmalar yüksek fiyat uyguluyorlar” diye konuştu.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç; “Sorunlarınızı arkadaşlarımızla beraber tek, tek not aldık. Bizim bu konularla ilgili tabiî ki çalışmalarımız var ve devam etmektedir. Sizlerin aktardığı bu bilgiler ve örnekler bizlerin çalışmalarında yol izlememize yardımcı olacak ve uygulamaya konulacak çalışmalarda da değerlendirilecektir. Bu sorunların daha profesyonel olarak incelemek için Türkiye çapında her oto sanatkârını etkileyecek bir komite kurulabilir. Bu komitede Oto Sanatkârlarından, hazinede müsteşarlığından, ekspertizlerden ve sigorta şirketlerinden temsilcilerle kurulabilir. Oluşturulacak komite bu sıkıntıları yerinde inceleyip sonra rapora dökerek en iyi sonuca ulaşılabilir. Bu çalışmaları biz aramızda organize edip, sizlere haber aktaracağız. Diğer konu ise vatandaş istediği tamirciye gittiğinde herkes tarafından uygulanacak siz Oda olarak bunun çalışmasını yaparak her iş başına minimum olacak şekilde ne kadar ücret alınacağı belirlenerek bunu da esnafa aktarıp bütün esnaf tek fiyat tarifesinden çalışırsa işlerinizde daha iyi olacağı kanaatindeyim. Esnafınızı liste halinde belirleyip bu fiyat tarifesine uymayanları ise yanlış yaptığında bir daha sigortalı işler almaz ve liseden çıkartılır. Bu gibi çalışmalarla işlerinizi programlamış olursunuz. Yanlış yapan esnafında önüne geçmiş olursunuz.” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?