logo

Hasat Toplandı, Yeni Sezon Taze Turşular Kuruluyor

Hasat Toplandı, Yeni Sezon Taze Turşular Kuruluyor

Çubuk’ta turşu üretiminde kullanılan ve halk arasında ‘yeşil altın’ olarak bilinen turşuluk badem salatalığın hasadı ve aynı zamanda evlerde kurulumu başladı.

Türkiye’nin turşu üretiminde söz sahibi olan Çubuk’ta sebze ve meyveler yetiştirilip kurularak turşu ticaretine başlandı.

ÇİFTÇİ VERİMDEN MEMNUN TALEP HER GEÇEN YIL ARTIYOR

Çubuk turşusu üretim ve kurulumunun bu yıl verimli olduğunu belirten turşu üreticisi Cemal Yılmaz, “Bu yıl ürün ekimini geçen yıla oranla daha da artırdık. Bu yıl verimden memnunuz halen toplama ve kurulum devam ediyor. Tüm turşuluk ürünleri mümkün olduğu kadarıyla kendimiz doğal olarak yetiştirip yine doğal olarak kuruyoruz” dedi.

BU YILKİ FESTİVALDE YİNE TAZE ÜRÜNLER YER ALACAK

Yaklaşık 50 yıldır turşuculuk yaptığını ve her geçen yıl talebi karşılamada zorlandıklarını belirten Yılmaz, ” Turşuculuk atalarımızdan kalan miras. Bu sektörün de ilçe ekonomisine büyük katkısı oluyor. Çubuk ve bölgesinde yetişmeyen salatalıktan hem lezzet bakımından hem de kalite bakımından Çubuk turşusu olmaz. Farkımız turşularımızın içerinde katkı maddesi olmaması tamamen doğal olmasıdır. Önümüzdeki günlerde yapacağımız festival için de ürünlerimizi hazırlıyoruz. Bu yıl da bol miktarda turşu kurup satışını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?