logo

Haksever Seçmenin Nabzını Yokluyor

Haksever Seçmenin Nabzını Yokluyor

Mart 2019 yerel seçimleri öncesi birçok aday adayın olduğu gibi Çubuk Belediyesi Eski Başkanlarından Süleyman Haksever yerel seçimler öncesi sahaya çıkarak seçmenin nabzını yokluyor.

Haksever, ilçede birçok programa aralıksız katılarak varlığını hissettirmeye çalıştığı gözlendi.  Çubuk’ta oda ve dernek başkanlarını ziyaret ederek, ilçe halkı ile buluşan Haksever’in görüşmeleri ve esnafla birlikte kucaklaşmaları dikkat çekti.

Haksever’in o dönemindeki çalışmalarını iyi bildiklerini söyleyen bazı vatandaşlar açıklamalarında şöyle konuştu “1994-1999 yılları arasında hizmet etmiş başarılı bir siyasetçi oldu. Halka kapısı açık, şeffaf belediyecilik anlayışı ile hep halkın içinde ve yanında oldu. O, “benim babam hamaldı. Bende Çubuk ilçemin hizmetkarıyım” dedi. İlk defa şehir içi dolmuşlarını o tahsis etti. Hayvancılık organize sanayi bölgesinin yerini o belirledi. Mezbaha’ya Monary Sistemini ilk defa o yaptı.  İlk defa Ankara Bulvarının Sünlü Kavşağına kadar açılmasını ve çift yol olmasını o sağladı. Okullarımıza her türlü destek sağlandı. Fakir, garib ve gurabaya yardımlarda bulunuldu. Çubuk, Haksever’le birlikte sevginin, hizmetin ve kardeşliğin şehri oldu. İlk defa Ankara-Çubuk Bulvarının çift yönlü açılışını gerçekleştirdi. Orta refüj ve kaldırımlarını yaptı. Şabanözü, Karagöl ve diğer kavşak düzenlemeleri yaptı.  Su Arıtma ve Pis Su Arıtma Tesisi onun zamanında yapıldı. Sosyal, kültürel ve Sportif faaliyetlerle iyi tanınan Haksever, Türkiye’de ilk defa seyyar cenaze hizmeti aracını belediye kademesinde yaptı. ilçenin sorunlarını bilen ve çözüm üreten belediyecilik bilgi ve tecrübesine sahip bir isim. çift bölünmüş yollarıyla, kaldırımlarıyla, orta refüj çalışmalarıyla, asfalt, kavşak, düzenlemeleri, fıskiyeli havuzlar, sinyalizasyon lambalarıyla, millet parkı ile su arıtma tesisi, pis su arıtma tesisi, altyapı su ve kanalizasyon çalışmaları ile,ilk defa seyyar cenaze yıkama ve taşıma araçlarıyla, sosyal,kültürel ve sportif çalışmaları yapıldı. Dahası sevgi ve kardeşlik geceleri. Güreş müsabakaları ve Çubuk Spor’a her türlü desteği sağladı. Kapısının sonuna kadar açık Milli Görüş Belediyeciliğini tam anlamıyla sergiledi” diye açıkladı.

#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?