logo

Hakkari Yıl 2011’de 2. Deprem

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde Dilekli’de saat 11:04 itibarıyla deprem meydana geldi.

Van’ı pazar günü yıkan büyük depremin şoku atlatılmadan, bölge bu kez merkez üssü Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dilekli Köyü olan Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğündeki depremle sallandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nün yerin 18,3 kilometre derinliğinde meydana geldiğini saptadığı deprem saat 11.04’te bölgeyi şiddetle salladı.

Pazar günü Van ve Erciş’te büyük can kaybı ve çok sayıda binanın yıkılmasına neden olan depremin ve devam eden artçı şokların paniği henüz geçmeden Hakkâri Yüksekova’daki deprem bölgede büyük korkuya neden oldu.

Hakkâri ve Yüksekova’daki yetkililer merkez üssü Irak sınırına yakın kesimde bulunan depremin can kaybına ve hasara neden olup olmadığını belirlemek için bölgedeki köylerle bağlantı kurulmaya çalışıldığını söyledi.

Hakkari’de OKULLAR BUGÜN TATİL EDİLDİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nün 5.4 olarak açıkladığı depremin ardından yaşanan panik havası devam ederken, Hakkari Valisi Muammer Türker, il merkezi, ilçe ve köylerde okulların bugün tatil edildiğini açıkladı. Vali Türker, şu ana kadar kendisine ulaşan her hangi bir olumsuzluğun da bulunmadığını söyledi.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?