logo

Gurbetçi Gözüyle Çubuk

Gurbetçi Gözüyle Çubuk

Gurbetçi Gözüyle Çubuk

Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan gurbetçiler Çubuk’a gelmeye başladı.

Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa gibi dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, yıllık izinlerini kullanmak için Çubuk’a gelmeye başladı.

Bizde Pazar yerinde mikrofonumuzu tuttuğumuz gurbetçi Ali Er’e;

ÇHA : İsminiz? Hangi ülkeden geliyorsunuz? Kaç yıldır orada yaşıyorsunuz?

ÇHA : ÇHA : En son Çubuk’a ne zaman geldiniz?

ÇHA : Çubuk’ta ne gibi değişiklerin olduğunu görüyorsunuz?

Gibi sorular sorduk.

Çubuk’ta akrabalarını, eşi Melek ve oğlu İbrahim ile ziyarete gelen Ali Er; 6 yıldır Fransa yaşıyorum. Oradan geldim. Çubuk’a yaz tatili nedeni ile akrabalarımı ziyarete geldim. Buraya en son 2 yıl önce gelmiştim. Yüzde 60 değişmiş.  Anayolu çok güzel olmuş. Ulaşım harika denecek kadar güzel, ulaşım araçları yenilenmiş biraz daha kaliteli olmuş,  ara sokaklarda bir hayli güzel işler, çalışmalar yapılıyor. Birçok park yapılmış. Şehir, çok daha modern bir hale gelmiş. 6 sene öncesine kadar çok daha gelişmiş. Bu gidişle ilçenin daha da çok gelişeceğine inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık” diye konuştu.

Kendi özel arabası ile Fransa dan Çubuk’a gelen gurbetçi Ali Er’in akrabası Ömer Mert ise konuşmasında ; “Çubuk’u artık yabancı misafirlerimize gururla gösteriyoruz. Böylesine güzelleşen ilçemizdeki gelişmelerden bizde çok mutluyuz” diye konuştu.

Her yıl olduğu gibi yine bu yaz da Çubuk’ta yabancı plakalı araçları ve gurbetçileri görmek mümkün olacak.

 

(ÇHA) Çubuk Haber Ajansı

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?