logo

GÜNÜN Çubuk’a Büro Açtı

 Yetim Ve Yoksul Çocukları Okutan Vakıf, Evlenecek Yoksul Gençlere Gelinlik Ve Damatlık Gibi Giyim İla Eşya Yardımları da Yapıyor.

 Ankara’da 1992 yılından bu yana yetim, kimsesiz ve yoksul öğrencilere, para, yemek, giyecek yardımları yapan gönüllü kuruluş Günün Yardımlaşma Hizmet ve Eğitim Vakfı (GÜNÜN) Çubuk’a aştığı irtibat bürosunda artık evlenecek yoksul genç kızlara da gelinlik yardımı yapacak. 

 Ankara’da bayanların bir araya gelerek oluşturduğu GÜNÜN Vakfı, Ankara’da okuyan kimsesiz, yoksul, ve yetim öğrencilere yardım amaçlı kurulan gönüllü vakıf olarak hizmet ediyor. Merkezlerinin Ankara’da olduğunu söyleyen GÜNÜN Vakfı Genel Sekreteri Nuray Yıldırım, Pursaklar’dan sonra bir irtibat bürosu da Çubuk’ta açtıklarını belirtti.

 Yıldırım, gazetemize tamamen gönüllü bayanların el emekleri göz nurları ürünleri satarak yoksul, yetim ve kimsesiz öğrencileri okuttuklarını kaydetti. Kızılay’da bulunan merkezlerinde her gün yoksul öğrencilere sıcak yemekte çıkarttıklarını ifade eden Yıldırım, Çubuk’ta açtıkları büroda gönüllü bayanlar tarafından gelinlik de yaparak, evlenecek yoksul genç kızlara gelinlik ve nişan elbisesi vereceklerini söyledi. Her hangi bir gelirlerinin olmadığını, sadece gönüllü yardım sever kişilerin destekleri ile yardım yaptıklarını vurgulayan Yıldırım, ‘’ Kimisi evinde hamur işi ürünler yapıyor, kimisi yemek yapıyor, kimsisi çeyiz ürünleri yapıyor, kimisi evinde küçülen ya da giymediği giysileri getiriyor, bazı işyeri sahipleri de modası geçen giysileri veya ev eşyalarını bize getiriyor. Bizde bunları ihtiyacı olanlara veriyoruz. Yada kendisi yardım etmek isteyene direk muhtaç olanın dosyasını vererek yardım etmesini sağlıyoruz. Ayrıca Çubuk’ta açtığımız küçük bir atölye ve hayırsever vatandaşlarımız desteğiyle genç kızlarımıza düğünlerinde giymek üzere gelinlikler hazırladık. İhtiyaç sahibi olan genç kızlarımız düğünlerinde giymek üzere derneğimizden gelinlik temin edebilirler” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?