logo

Güneydoğu Gazisine Çubuk’tan Ziyaret

Guneydogu Gazisine Teror Magdurlari Derneginden ZiyaretÇubuk Terör Mağdurları Derneği üyeleri, bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Halil Harmankaya’yı Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA)’da ziyaret etti.

Ziyarete, Çubuk Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Şehit babaları Ahmet Şahin ve Ramazan Gergin katıldı.

Siirt Eruh’ta Ormanardı üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen hain bir saldırıda 6 güvenlik korucusu şehit olurken, 3 güvenlik korucusu ve 4 asker yaralanmıştı. Aralarında çubuklu Halil Harmankaya vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmış ve ilk tedavisi Siirt Askeri Hastanesinde yapıldıktan sonra Ankara GATA’ya sevk edilmişti.

Gazinin tedavisinin Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA)’da devam ettiğini belirten Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan: “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için gece gündüz çalışan ve vatanımızın çeşitli bölgelerinde bölücü terör örgütlerine operasyonlara katılan güvenlik güçlerimizin başarı olması için şehit yakınları olarak bizler de gece gündüz dua ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonlarda çatışmada yaralanıp, Gazilik unvanı kavuşan, Halil Harmankaya’ya acil şifalar diliyor, ailesine ve tüm yakınlarına geçmiş dileklerimizi temenni ediyoruz. Cenabı Allah acil şifalar versin. Allah yar ve yardımcıları olsun. Gazimizin şu an sağlığı çok iyi ve kendisini soranlara çok selamı var” dedi.

Ziyaretin asına, Güneydoğu Gazisi Halil Harmankaya’ya başkan Avan tarafından, Kuranı Kerim ve Türk bayrağı hediye edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?