logo

Gökçek’in Tepkisi Büyük

Gökçek’in Tepkisi Büyük

kçek, “Ligdeki tüm takımlar, eksiklerini Ankaragücü nün kadrosu ile tamamladı. Herkes kendi menfaati doğrultusunda çıkar sağlamak istiyor” dedi. 

ANKARAGÜCÜ’nün eski başkanlarından Ahmet Gökçek, kulübün içine düştüğü kaostan dolayı büyük üzüntü yaşadığını belirterek, “Ankaragücü üzerinden herkes kendi menfaati doğrultusunda çıkar sağlamak istiyor” dedi.

Gökçek, geçmişte 2.5 yılını yoğun bir şekilde Ankaragücü için harcadığını anımsatarak, “Bugün lafta ailemizden, işimizden gücümüzden fedakarlık yapıyoruz diyenler gibi değil, gerçek manada fedakarlık yaptım. Mükemmel bir takım oluşturmuştuk. ‘Her şey iyiye gidiyor’ derken önümüze bir Cemal Aydın engeli çıktı. Hiç istemesek de Ankaragücü olarak bu acı olayları yaşıyoruz. Son Turgut Doğan Şahin olayı her şeyi açıklıkla gösteriyor ki, Ankaragücü üzerinden herkes kendi menfaati doğrultusunda çıkar sağlamak istiyor. Bu da bizim ne kadar haklı olduğumuzu ve Cemal Aydın’ın bu işlerle neden bu kadar çok uğraştığının çok açık bir göstergesidir” diye konuştu.

Ligdeki diğer takımların eksiklerini Ankaragücü kadrosundan aldıkları oyuncularla tamamladığını savunan Gökçek, bunun sevindirici tarafının geçmişte çok iyi bir takım kurmaları olduğunu söyledi.

Ankaragücü maçlarını izledikçe kahroluyorum

“Ankaragücü maçlarını izledikçe kahroluyorum. Çünkü her takımda bir veya iki oyuncumuz var. Bu kadar güzel bir oluşumun bu halde olması bizi perişan ediyor” diyen Gökçek, “Genel kurul için Ankaragücü’ne dönmemizle ilgili olarak bize çok yoğun bir baskı var. Böyle bir şey mümkün değil. Çünkü, Sami Altınvuya’nın seçildiği genel kurulda çok büyük usulsüzlükler oldu. O genel kurulun iptal edilmesi işten bile değil. Dolayısıyla seçime katılsanız, tekrar başkan olarak göreve gelseniz o genel kurul da iptal olacak. Ankaragücü kısır bir döngünün içine girmiş durumda. Cemal Aydın olduğu sürece de hiç bir iş adamı ve aklıselim insan bu kulübe adım atmaz. Ankaragücü’nün tek kurtuluşu, bu insanların bu kulüpten tamamen ayrılıp gitmesi. Belki ondan sonra bazı iş adamları, belki belediye başkanımız Ankaragücü’ne sahip çıkma yoluna gider” şeklinde konuştu.

Kulübün durumuna babam da çok üzülüyor

Ahmet Gökçek, yaşanan olaylar karşında babası Melih Gökçek’in de çok üzüldüğünü vurgulayarak, “Onun da Ankaragücü ile ilgili çok büyük hayalleri vardı ve bu arzusunu gerçekleştirmek istiyordu. Ankaragücü’nün bu hale düşmesine çok üzülüyor. Ankaragücü gibi yüz yıllık bir kulübü nasıl yaşatabilir, nasıl bu borçlardan kurtulabiliriz onun planlaması içinde. Yaşananları, yakın çevresiyle sürekli olarak istişare ediyor. Sonuç itibariyle Melih bey, planlarını ortaya koyduğu zaman da buna Ankaragücü camiası onay verecek veya olmaz diyecek. Onay verilirse, biz de elimizden geleni yaparız” ifadesini kullandı.

35 milyon Euro’luk takım göz göre göre eridi

Çok değerli bir takımın göz göre göre eridiğini ve bittiğini belirten Gökçek, şöyle konuştu:

“Beni en çok üzen şeylerden bir tanesi de yaklaşık 20-25 milyon dolar civarındaki bonservis bedeli. Özgür Çek, Kaan Söylemezgil, Vittek, Sestak, Sapara gibi oyuncuların gitmesiyle bu bedel, hiç oldu. Bize borçlarla ilgili yapılan eleştiriler çok komik. Biz takımı aldığımızda değeri sadece 20 milyon Euro civarındaydı. Bizim yaptığımız transferlerden sonra takımın değeri 35 milyon Euro’ya çıktı. Milyon dolarlık oyuncular, Ankaragücü’nden bedelsiz olarak ayrıldı. Baktığınız zaman Ankaraspor birleşmesiyle Ankaragücü’ne gelen oyuncularla çok büyük değer katıldı. Futbolu bilen kişiler, zaten bu tür açıklamaları ciddiye almıyor. Sadece bunu cahil insanlar konuşup mesele haline getiriyor. Biz Vittek’i 2 milyon 750 bin Euro’ya satmadık çünkü bir hedefimiz vardı. Ama bu oyuncuTrabzonspor’a sadece 100 bin Euro’ya gitti.”

Biz şampiyonluğa oynatmak için gelmiştik

KENDİLERİNE yönelik, “borç bırakıp gitti” eleştirilerinin yapıldığını hatırlatan Gökçek, kendilerinin gitmek zorunda bırakıldıklarını söyleyerek, borç eleştirilerine, “Eğer bıraktırılmasaydık, ayağımızı yorganımıza göre uzatmıştık. Plan ve programımız somut bir şekildeydi ve biz bunların hepsini ödeyecektik. Biz Ankaragücü’nü şampiyonluğa oynatmak için geldik. Bunun da bir maliyeti var. Ankaragücü’ne geldiğimizde takımın yüzde 90’ına yakınını serbest bıraktık ancak Süper Lig’de oynayacak takım bulamadılar. Ya Bank Asya 1. Lig takımlarında oynadılar ya da bazı Süper Lig takımlarında yedek oyuncu olarak kendilerine yer bulabildiler. Bazıları ise kendilerine takım dahi bulamadı. Bugün baktığınızda ise takımdan ayrılan oyuncular şampiyonluk görmüş takımlara ve diğer kaliteli takımlara gittiler, aradaki fark bu. Harcanan paranın nereye gittiği belli” cevabını verdi.

Altınyuva artık doğruları söylemeye başladı

Burada ayrıca her şey resmi olarak yapıldı. Allah’a şükürler olsun ki alnımız ak olarak dolaşıyoruz ve bundan da gurur duyuyoruz. Ancak, Cemal Aydın Ankaragücü’ne yaptığı kötülüğü tarih boyunca asla ve asla ödeyemeyecek.”

Ahmet Gökçek, Sestak’ın sözleşmelerinin ise kulüp arşivinde bulunduğunu söyledi. Gökçek, Aydın’ın basit iftiralarla bir yere gelinemeyeceğini kendisinin de çok iyi bildiğini vurgulayarak, bu suçlamaları Cemal Aydın’ın son çırpınışları olarak değerlendirdi.

Ankaragücü Başkanı Sami Altınyuva’nın, “Cemal Aydın herkesi kandırdı” şeklindeki açıklamalarını hatırlatan Gökçek, “Bu bir itiraftır. İtirafın nedeni de Turgut Doğan Şahin’den doğan anlaşmazlıktır. Yoksa isteseniz de Sami beye böyle bir açıklama yaptıramazsınız. Fakat artık doğruları söylemeye başladılar. Bu seçilmiş başkanı, Cemal Aydın ve ekibinin seçtirdiğini bütün Türkiye biliyor. Bu başkan, Gaziantepspor ile pazarlık yapıp bir miktar para alıyor, çek alıyor. Bunu duyan Cemal Aydın, yönetim kurulunu topluyor ve Altınyuva’nın imza yetkisini alıyor ve başka birisini seçtiriyor. Bunlar, çok çirkin işlerdir” diye konuştu.

Ankaraspor ilk göz ağrımız

AHMET Gökçek, Ankaraspor’un ilk göz ağrıları olduğunu belirterek, Ankaragücü’nün sıkıntılarla boğuşması kadar, Ankaraspor’un düşmesine de çok üzüldüklerini söyledi. Gökçek, “Türk futboluna iyi hizmet etmek istiyorum. Ankaragücü

olmazsa, Ankaraspor ile yola devam etmek istiyorum. Şike olaylarının sonuçlanmasını ve TFF olağanüstü genel kurulundan çıkacak kararı bekliyoruz. Bizim istediğimiz yönde bir karar çıkarsa Süper Lig için başvuruda bulunacağız. İnşallah Ankaraspor da Süper Lig’e döner. Ankaragücü’nün durumuna bakılınca da Ankaraspor’a ihtiyaç var. Ankaraspor’un sarı-lacivertli forma ile gelmesi sürpriz olmaz.”

Turgut Doğan Şahin çok ucuza gidiyor

Ahmet Gökçek, Turgut Doğan Şahin’in A.Gücü’ne 900 bin dolar bedelle geldiğini, Turgut’tan çok daha düşük seviyedeki sporcuların çok daha büyük bedellerle transfer olduğunu savundu. Kendisinin Galatasaray’daki yetkililerle konuştuğunu ve yapılan en yüksek teklifin 1 milyon Lira olduğunu öğrendiğini ifade eden Gökçek, “Buna rağmen Gaziantepspor’un teklifi 1 milyon 300 bin liraydı. Ankaragücü’nün çıkarını düşünüyorsanız neden Gaziantep’in teklifini değerlendirmediniz. Madem verilmemesi gerekiyor o zaman Cemal Aydın,Galatasaray ile neden bunun pazarlığını yapıyor. Turgut Doğan Şahin’in menajeri, yapılan görüşmelerin en büyük şahididir” dedi.

Hakan Kutlu kupayı çok önemsemedi

Ankaragücü Teknik Direktörü, Kasımpaşa yenilgisi için, “Bizim için lig önemli” dedi.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu, “Bizim için lig önemli” dedi. Kutlu, Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda 6-2 yenildikleri Kasımpaşa maçından sonra yaptığı açıklamada, takım olarak hem lig, hem de kupa müsabakalarını bir arada götürecek kadroya sahip olmadıklarını söyledi. Genç bir kadro ile mücadele ettikleri belirten Kutlu, “Malum durumlardan dolayı, genç bir kadro ile mücadele ediyoruz. Bu maçta kadroya giremeyen arkadaşlara şans verdik. İlk yarı başa baş oyun sergilediler. Bizim için iyi bir maç oldu. İleride oynayacak arkadaşların performansını gördük. Çünkü, çoğunu biz de tanımıyoruz. Bizim için zaten lig önemli. Sahaya çıkardığımız kadro zaten kupayı önemsemediğimizi gösteriyor” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?
#

Gökçek’in Tepkisi Büyük” için 1 yorum

  1. idris : diyor ki:

    ankaragücü asla bu hale gelecek bir takım değildi butakımı buhale getirenlerin yakasında iki milyon ankaralının eli var buu unutmasınlar bilhassa cemal aydın

    0