logo

Gökçek Tanıtım Videosunda Anlattı

Gökçek Tanıtım Videosunda Anlattı

Gökçek “Benden Ankara’yı dinler misiniz” diyor.
Gökçek Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendi sesiyle, belgeler ve görüntüler eşliğinde Ankara’nın 1994 yılından bugüne kadar ki gelişimini anlatıyor.

Ankara’nın kültürel ve turistik değerlerinin dünyaya tanıtılması için son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendi sesiyle de Ankara’yı anlatan bir tanıtım filmi hazırlattı. Twitter hesabı üzerinden tanıtım filminin duyurusunu yapan Başkan Gökçek, tanıtım videosunda yeni projelere ilişkin de bilgiler veriyor.
Göreve geldiği 1994 yılında karşılaştığı manzara ile tanıtım filmine başlayan Başkan Gökçek, hava kirliliği, su kesintileri, trafik sorunları ile boğuşan Ankara’nın sıkıntılarını gazete kupürleri ve görüntüler eşliğinde anlatıyor. Anlatımını o günden bugüne gerçekleştirilen dev projeler ile sürdüren Başkan Gökçek, kentsel dönüşüm projeleri, rekreasyon alanları, parklar, gençlik merkezleri, hanım lokalleri, çocuk kulüpleri, aile yaşam merkezleri, metrolar, sanayi bölgelerine istihdam çoğaltma koşulu ile yapılan yardımlar, tarihi kent merkezi yenilenmesi, uluslararası organizasyonlar gibi alanlarda yürütülen başarılı projelere etkileyici görüntüler ile örnekler veriyor.
ANKARA’NIN 2023 HEDEFLERİ
Başkan Gökçek, tanıtım filminde 2023 hedeflerini de anlatıyor. Hükümetin de verdiği destek ile Ankara’ya yönelik 2023 hedeflerini açıklayan Başkan Gökçek, “Ankara’nın bir sağlık kenti olması ve bu yönde 2 dev hastane zincirinin bitirilmesi, sanayi alanında özellikle harp ve uzay sanayisinin teşviki, ticarette bir numara olmayı sürdürmek, kongre merkezi ve üniversiteler şehri olmak ile turizm kenti haline gelmek” gibi hedefler doğrultusunda projelerin sürdürüldüğünü ifade ediyor.
Ankara’nın kentsel dönüşümler, rekreasyon alanları, nüfusu 4.5 milyonu geçen şehirler arasında trafik yoğunluğu ve kültürel-sosyal projeler bakımından Avrupa’daki muadillerini geçtiğini ifade eden Başkan Gökçek, tanıtım filmini şu mesaj ile bitiriyor:
“Ankara bu noktaya geldi… İktidarı ve muhalefeti ile her dönemde herkes kabiliyeti ve imkanları ölçüsünde Ankara için gayret sarf etmiştir. Biz Ankara için emeğe geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz”dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?