logo

Gökçek, Söz Verdi

Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Melih Gökçek’in salona gelişi ile ilçe sorunlarını sıraladı ve çözülmesini istedi. Acehan, ilçenin önemli sorunlarından olduğunu söylediği ve acilen çözülmesinin gerektiğinin altını çizdiği sorunlardan Çubuk Ankara arası yolun sıcak asfalt yapılması, ulaşım sorununun giderilmesi için yeni düzenlemelerin yapılması ve bozulan yolların asfaltlarının yaması için asfalt çalışması yapılması gibi sorunların olduğu bir dosyayı Gökçek’e verdi.

Üç buçuk yıl önce Çubuk’un Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisine katılması gerektiğinin söylediklerini belirten Melih Gökçek, o günden bu yana da ilçenin aldığı hizmetin katlanarak arttığını belirtti. Gökçek, ilçenin Büyükşehir’e bağlanması ile doğalgazın geldiğini, pis su arıtma tesisin hizmete girdiğini, Aile Yaşam Merkezinin yapıldığını, alt yapı çalışmalarının başladığını, parkların yapıldığını ve mahalle yollarının sıcak asfalt yapıldığını belirtti. Önümüzdeki ayın yedisinde Çubuk Akyurt ve Pursaklar’ı ilgilendiren önemli bir projelerini açıklayacaklarını ifade eden Gökçek, sipariş ettikleri EGO için yeni elli otobüsün geleceğini onların gelmesi ile Çubuk’a ek otobüslerin verileceğini ve ulaşım sorununu çözeceklerini belirtti. Gökçek sözlerine şöyle devam etti:” Tuncay beyin söylediği Çubuk Ankara arası yolun genişletilmesinin önerisi benden geldi. Geçenlerde bir anket yaptırdım Çubuk’tan yüzde 88 oy çıkıyor. Bunun üzerine arkadaşlara dedim ki Çubuk’a bu seçimde de bir müjde verelim, Çubuk Ankara arasını genişletelim ve sıcak asfalt yapalım dedim. Allahın izniyle de 2009 yılında o yolu genişleterek sıcak asfalt yapacağız” dedi

CHP adayı Murat Karayalçın’a da yüklenen Gökçek, geçmişte bazı siyasilerin yaptığı bir taktik olduğunu ve bu siyasilerin kim ne verdiyse iki mislini kendilerinin vereceğini ifade ettiklerini hatırlattı. Karayalçın’ın da kendileri için onlar ne veriyorsa iki mislini vereceklerini iddia ettiklerini belirten Gökçek, tutarsız vaat verdiklerinin altını çizdi. Karayalçın zamanında meclis kararı alınarak su faturalarının, 45 gün ile 60 gün arasında su tüketiminin faturalandığını belirten Gökçek:” Karayalçın çıkıyor neden 45 gün diye soruyor. Belediye başkanlığı zamanında yaptığı uygulamayı bilmiyormuş gibi birde diyor ki seçimden sonra 30 gün den sonra su tüketimin faturalandıracaklarını belirtiyorlar. Biz seçimi de beklemeyeceğiz 10 Şubat’tan itibaren su tüketimin 30 gün den sonra faturalandıracağız” şeklinde ifade etti.

Melih Gökçek, Çubuk Belediye Başkanlığına aday olan Mustafa Özden ‘in ilçeye çok büyük katkılar sağlayacağını belirterek kendilerinin de Büyük Şehir Belediyesi olarak hizmet noktasında ellerinden geleni yapacaklarının altını çizdi. İlçe teşkilatı ve başkan adayından da kendisinin bir isteğinin olduğunu belirten Gökçek, geçmişte bürokratı olan Rasim Tıngır’ı belediye meclisinde ve yönetiminde görmek istediğini ifade etti.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?