logo

Gökçek; “Biz Söz Verdik mi Yaparız”


Çubuk’a kalabalık bir konvoyla gelen, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı
Melih Gökçek ve Çubuk Belediye Başkan Adayı Lokman Özdenseçim otobüsünün üstünde kalabalığa seslendi.

Çubuk’un Büyükşehir’e bağlanmasının ardından aldığı hizmetlerin katlanarak arttığını ifade eden Gökçek; “Çubuk’a 72 trilyona yakın yatırım yapıldı. İlçeye doğal gaz geldi, pis su arıtma tesisi hizmete girdi. Parklar yapıldı, mahalle yolları sıcak asfaltla kaplandı. Çubuk içindeki aspes borularının tamamını değiştireceğiz. Bu hizmetlere devam edeceğiz ” diye konuştu.

Gökçek, Ak Parti İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen mitingde, 3.5 yıl önce Çubuk’un Büyükşehir Belediyesi sınırları içine katılması gerektiğini söylediklerini hatırlattı.

Kalabalık arasından Gökçek’e seslenen bir gencin ”İş sözü verdin, yapmadın. Ankara – Çubuk yolunda arabamın bütün amatisörleri patladı.” diye bağırması üzerine Melih Gökçek, şunları söyledi; “Seni buraya biri göndermiş. Bu yüzde bin. Ben Karayalçın gibi palavracı değilim. Karayalçın gibi 45 bin kişiyi belediyede işe alacağım konusunda söz vermedim. Ben söz verirsem yaparım. Ancak istihdam artırıcı projelerle işsizliğe çare olacağız. Akyurt, Çubuk ve Esenboğa’nın orta yerinde bulunan, Ülker Fabrikası’nın tam karşısındaki 1800 hektarlık boş araziye fuar alanı yapacağız. Organize sanayi bölgelerini destekleyeceğiz. Buralara Akyurt’tan, Çubuk’tan insanlar gelip iş istihdamı sağlayacaklar” dedi.

Ankara’nın tüm ilçelerinde ulaşım fiyatlarının aynı olmasını sağlayacaklarını ifade eden Gökçek, Çubuk-Ankara yolunun genişletilerek 2009 yılı sonunda sıcak asfalt yapılacağına söz verdi.

Gökçek; “Biz bu güne kadar neye söz vermişsek yaptık. Biz söz verdim mi yaparız” dedi.

Çubuklunun isteklerinden biri olan Halk Ekmek büfelerinin ilçe halkına kaç tane olmasını istediklerini soran Gökçek; “5 yeter mi?” sorusuna bir an sessiz kalan kalabalık hep beraber 10 istiyoruz diye bağırdılar. Gökçek’te hemen talimat vereceğini dile getirdi.

Çubuk Belediye Başkan adayı Lokman Özden’e her konuda destek vereceğini belirten Gökçek, Özden’in ilçeye çok büyük katkılar sağlayacağını kaydetti.

Lokman Özden ise ilçenin önemli sorunları bulunduğunu belirterek, ”İlçede altyapı sorunu tamamen çözülecek. İlçeyi Ankara’nın parlayan yıldızı haline getireceğiz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile el ele, omuz omuza ilçemize hizmetlerin en iyisini yapacağız” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?