logo

Gökçek, Bir Dönem Daha Dedi

Gökçek, Bir Dönem Daha Dedi

Melih Gökçek, bir dönem daha görevini sürdürmek istediğini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ”İki belediyeyi mukayese ettiğin zaman aslında Eskişehir’de belediyecilik falan yok” dedi.

Gökçek, belediyenin Ulus’taki kabul salonunda yerel ve bölgesel televizyonların, radyoların ve internet haberciliği yapan kurumların temsilcileriyle bir araya geldi.

Melih Gökçek, her zaman yanında olmaya çalıştığı yerel televizyonların gücünün aslında demokrasinin gücü anlamına geldiğini söyledi.

Yerel medyaya, elinden gelen yardımı yapmayı görev bileceğini ifade ederek, Ankara’da 8 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde ”Ankara Shopping Fest”i düzenleyeceklerini dile getirdi.

Alışveriş festivali için yerel medyadan da destek isteyeceklerine ve onlara bu şekilde katkıda bulunacaklarına değinen Gökçek, ”Shoopping Fest”e çok iddialı hazırlanıyoruz. Dünyada şimdiye kadar yapılmış olan festivallerin en büyüğü Ankara’da olacak” diye konuştu.

Gökçek, İstanbul’da da bir festival olduğunu ve bu alanda rekabetleri bulunduğunu belirterek, yapacaklarını açıklamayı son birkaç güne sakladıklarını bildirdi.

Temsilcilerin sorularını da yanıtlayan Gökçek, bir kez daha belediye başkanlığına aday olup olmayacağının sorulması üzerine ”Allah izin verirse bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Yaptığımız çok ama çok önemli projeler var. Bu projelerin de en az 6-7 sene süreceğini düşünüyorum, ondan dolayı da bir dönem daha kalmak istiyorum” dedi.

”Bu son. Ondan sonra emekli olacağım. Belki sizin aranıza katılırım” diyen Gökçek, bir televizyonda program sunabileceğini söyledi.

“ESKİŞEHİR BAŞARILI DEĞİL”

Gökçek, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i nasıl değerlendirdiğinin sorulmasına karşılık, ”Yılmaz Büyükerşen’i başarılı kılan tek unsur, Hürriyet Gazetesi Vakfı’nın, Hürriyet Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi olması. Yanlış hatırlamıyorsam ikinci başkan herhalde” dedi. Gökçek, şöyle konuştu:

”İki belediyeyi mukayese ettiğin zaman aslında Eskişehir’de belediyecilik falan yok. Evet, güzel bir nehir geçiyor ortadan, bir nehirdeki yapılan işle olay bitmiş. Başka da hiçbir şey yok. Bizim Ankara’da yaptığımız bir rekreasyon alanı Eskişehir’de yapılan tüm olayları katlar, kenara büker koyar. Ama olay öyle değil. Medya, Hürriyet öyle olunca olay değişik intikal ediyor.

Ben Eskişehir’i öyle başarılı bir belediye olarak görmüyorum. Fakat bütün sataşmalarına rağmen de cevap vermiyorum. Nedeni şu; onun özellikle üst seviyede bulunan bir başbakanla, bir bakanla veya Ankara Büyükşehir Belediyesi’yle tartışması, kendisini gündeme getirme arzusu ve popülaritesini artırma arzusu. Başka bir şey değil.”

Siyasi başarısında CHP’nin yerinin ne olduğunun sorusuna ise Gökçek, ”Velinimetim” yanıtını verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?