logo

Gazze’ye Destek İçin Toplandılar

Gazze’ye Destek İçin Toplandılar

Çubuk’ta İsrail’in saldırıları nedeniyle ateş altında kalan Filistin halkının maruz kaldığı baskıya dikkat çekmek amacıyla simit ve ayranla iftar yapıldı.

Atatürk Parkı’ndaki iftar programına İsrail tarafından Filistin’e yapılan zulmü kınamak için yapılan programa Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, İHH Çubuk Şubesi Başkanı Abdülhamit Ateş ve Belediye Meclis Üyeleri Harun Olmuş, Nurdan Çoban da katıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Çubuk Kuran Gençliği tarafından düzenlenen organizasyona çeşitli sivil toplum örgütleri de destek verdi. Atatürk Parkı’nda Filistinliler için kurulan yardım çadırının önünde düzenlen programa küçük büyük çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran’ı Kerim okunarak başlanılan program yapılan dualar ile devam etti. Daha sonra parka serilen hasırların üzerinde ikram edilen simit, ayran ve suları alan grup okunan akşam ezanı ile birlikte iftar yaptı. İftarın ardından bir grup öğrenci tarafından Kuranı Kerimde Yahudileri anlatan ayetlerin Türkçe maili okundu. İlahilerin ve şiirlerin de okunduğu program, parkta toplu olarak akşam namazlarının kılınması ve duaların okunmasıyla sona erdi.

#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?