logo

Gazi ve Şehit Yakınlarına Emlak Vergisi Yok

Gazi ve Şehit Yakınlarına Emlak Vergisi Yok

Çubuk Belediye Meclisinin aldığı karar neticesinde ilçe sınırları içerisinde Gazi ve Şehit yakınlarından emlak vergisi alınmayacak.

Şehit yakınlarının askere alınmaması konusunda TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan kanunun ardından, Şehit yakınlarına bir sevindirici haberde Çubuk Belediyesi Meclisinden geldi. Nüfusu itibari ile Türkiye’nin en çok şehit veren ilçesi olan Çubuk, Belediye Meclisinin almış olduğu karar neticesinde Gazi ve Şehitleri sevindirdi. Belediye Meclisinde alınan karar doğrultusunda, gazi ve şehit yakınlarından ilçe sınırları içersisindeki konutlarından emlak vergisi alınmayacak.

Çubuk Belediye Başkanvekili Halil Soba,alınan meclis kararı hakkında şunları söyledi:” Belediye Meclisimizin önceki günkü toplantısında Gazi ve Şehit yakınlarından emlak vergisi alınmaması konusunda bir karar çıkarttık. Bu kararı almamızın amacı bilindiği üzeri ilçemiz nüfusu itibari ile en çok şehit veren ilçedir. TBMM’sinde alınan karardan sonra ülkemiz için canlarını ve bedenlerini seve seve feda eden başlarımızın tacı evlatlarımızın yakınlarına bir müjde de biz verelim istedik” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?