logo

Federasyon İthal Ete Tepkili

Federasyon, Canlı Hayvan İthaline Sıcak Bakan Lokantacılar, Menşeini Bilmedikleri Eti Kullanmak İstemiyor. 

Türkiye Lokantacılar, Pastacılar, Tatlıcılar, Kebapçılar ve Köfteciler Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice’nin ülkenin dört bir yanındaki lokantalara yurt dışından ucuz ithal et getirme projesine Ankaralı lokantacılar mesafeli. Canlı hayvan ithaline sıcak bakan lokantacılar, menşeini bilmediklerini eti kullanmak istemiyor. İthal eti kullanan işletmelerin bunu müşterilerine bildirmelerini talep ederken Et Balık Kurumu’nun sağladığı ucuz etten kendilerine de pay verilmesi temennisini dile getiriyor.

Ankara Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Aztekin, Türkiye Lokantacılar, Pastacılar, Tatlıcılar, Kebapçılar ve Köfteciler Federasyonu’nun et ithaline Ankaralı lokanta esnafının sıcak bakmayacağını belirtti. Her esnafın kendi kasabı olduğunu ifade eden Aztekin, “Ankaralı lokantacıların özel kasapları var. Ayrıca Kazan ve Çubuk ilçelerinde her hafta kurulan pazarlardan etlerini temin ederler. Buralar İslami usullere göre kesilen yerler. Menşeini bilmedikleri etleri de almazlar. Biz ithal eti müşterilerimize açıklayamayız.” dedi.

Esnafın kendi yemediği eti müşterisine sunmayacağını vurgulayan Aztekin, ithal et kullanan işletmelerin bunu müşterilerini bildirmeleri gerektiğini ifade etti. Etin karkas fiyatını şu an 22-23 liradan aldıklarını ifade eden Mehmet Aztekin, Et Balık Kurumu’nun canlı hayvan ithal ederek sağladığı ucuz etten kendilerinin de faydalanmak istediğinin altını çizdi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?