logo

Eurovision’a Can Bonomo Seçildi

Eurovision’a Can Bonomo Seçildi

Eurovision’a Can Bonomo Seçildi

57. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek sürpriz sanatçı belli oldu.

Kamuoyunun aylardır gündemde tuttuğu sorunun yanıtı, TRT’nin ana haber bülteninde yanıtını buldu.

Türkiye’yi bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması’nda genç sanatçı Can Bonomo temsil edecek.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak yarışma için TRT tarafından görevlendirilen Can Bonomo, sıkı bir hazırlık sürecine gireceğini ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini açıkladı.

Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci olduğumuz günden beri kamuoyunun her yıl merakla beklediği Eurovision temsilcimiz, TRT-1 Ana Haber bülteninde açıklandı.

İlginç şarkıları ve tarzıyla dikkat çeken 24 yaşındaki Can Bonomo, Türkiye’nin 2012’deki Eurovision temsilcisi oldu.

Can Bonomo,  “Çok sürpriz oldu çok şaşırdık tabiî ki, bir yandan da çok gurur duyuyoruz çok güzel bir olay bu. Türkiye’yi temsil edecek olmamız çok heyecanlı ve zaten şu an çok heyecanlıyız” dedi.

Can Bonomo,  “Ben albümümü çıkaralı daha çok uzun bir süre olmadan TRT’nin böyle genç bir yeteneğe şans vermiş olması bence inanılmaz mutluluk verici bir şey ve benim gibi genç müzisyenler heralde ilham almıştır bu durumdan” dedi.

Yarışma için sıkı bir hazırlık kampına girecek olan genç sanatçı, hazırlayacağı şarkı için küçük ipuçları da verdi.

Can Bonomo,  “Eurovisionla ilgili kendi tarzımda bir şey çıkartacağım kesin ama tabi ki onu bir yandan bir çok ülkenin dinleyebileceği ve bizim ülkemizi tanıtacak şekilde de Eurovision adapte etmeye çalışacağız” dedi.

Bonomo,  “Hem kendimi en iyi şekilde anlatacak biçimde yapmak isterim bunu hem de güzel bir duygu yaratmak isterim bizim ezgilerimize çok fazla yer vermeye çalışacağım” dedi.

57’nci Eurovision Şarkı yarışması 22-26 Mayıs tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek.

 

trthaber

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?