logo

Eskrimde Çubuk’a Gümüş Madalya

Çubuk Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu İran’da yapılan ‘Eskrim Gençler Dünya Kupası’nda ilçeye gümüş madalya getirdi.

İran’ın Başkenti Tahranda düzenlenen ‘Eskrim Gençler Dünya Kupası’nda sporcularının bir altın ve bir gümüş madalya olmak üzere iki madalya ile Türkiye’ye döndüklerini söyleyen Türkiye Eskirim Federasyonu As Başkanı Mustafa Kalender, gümüş madalyayı Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu İbrahim Ahmet Ant’ın aldığını belirtti.

Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu bünyesinde faaliyette bulunan Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu İbrahim Ahmet Ant’ın son gün oynanan erkek kılıç müsabakalarının Final maçında Ukraynalı rakibi İvan Bomkoya’ya 15-14 mağlup olduğunu kaydeden Kalender, sporcularının bundan dolayı ikinci olduğunu ifade ederek,

’’İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen Eskrim Gençler Dünya Kupası’nda, ilk gün erkek epe kategorisinde sporcularımızdan Yusuf Bojte ile gelen altın madalyanın ardından, son gün oynanan erkek kılıç müsabakalarında da sporcularımızdan İbrahim Ahmet Ant gümüş madalyanın sahibi oldu. Final maçında Ukraynalı rakibi İvan Bomkoya’ya 15-14 mağlup olan İbrahim Ahmet Ant, ikincilikle yetindi. Beş ülkeden toplam 39 sporcunun yarıştığı müsabakalarda diğer milli sporcularımızdan Hakan Akgün 9. olurken, Çağlayan Nehir Fırat 10.’luğu, Murat Topgül 15.’liği Enver Yıldırım 16.’lığı,  Furkan Unutan ise 25.’liği elde ettiler’’ dedi.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?