logo

Eskrimde Avusturya’dan Çubuk’a Madalya

Eskrimde Avusturya’dan Çubuk’a Madalya

Milli eskrimci Atakan İslam Hezer, Avusturya’da bronz madalya kazanarak ilçeye döndü.

Avusturya’nın Mödling şehrinde 16-17 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen Yıldızlar Avrupa Circuit Turnuvası’nda mücadele eden milli eskrimci Atakan İslam Hezer, Türkiye’ye 2 bronz madalya kazandırdı.

Turnuvaya 26 ülkeden 182 eskrimcinin kazanmak için yarıştığı müsabakalarda milli eskrimcilerden Yalın Şahin ve Çubuk Anka Gençlik Spor Kulübü’nden Atakan İslam Hezer yarı finale çıkmayı başardı.

Türkiye’ye bronz madalya getiren çubuklu milli eskrimci Atakan İslam Hezer Polonyalı rakibiyle karşılaştığı yarı final müsabakasını 15/10’luk skorla tamamlayarak yarışmayı 3’üncü sırada tamamlayarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Avrupa şampiyonası öncesi son müsabaka olan Mödling turnuvasında Hezer, iyi bir performans sergileyerek hem Avrupa şampiyonasına gitmeye hakkını elde etti.

Anka Gençlik Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kalender açıklamasında çok çalıştıklarını, emeklerinin karşılığını aldıklarını, ancak bunun yeterli olmadığını ve daha çok yol kat etmeleri gerektiğini vurguladı.

Kalender, “Çubuklu gençlere büyük bir imkan sunduklarını, başarıdan ziyade gençlere spor yaptırmak, onların sosyalleşmesini, kendi öz güvenlerini kazanmalarına yardımcı olduklarını ve topluma sağlıklı bireyler kazandırma arzusundayız” diye konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?