logo

Erdoğmuş, Otobüs ve Dolmuş Ücretlerine Zam Yapılsın

Erdoğmuş, Otobüs ve Dolmuş Ücretlerine Zam Yapılsın

Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, otobüs ve dolmuşların işletme maliyetlerinin arttığını gerekçe göstererek, ulaşım ücretlerine zam yapılmasını istedi.

Erdoğmuş, yaptığı açıklamada, akaryakıt başta olmak üzere maliyetlerde artış olduğunu belirterek, esnafın mevcut şartlarda taşımacılık yapamayacak duruma geldiğini savundu.

Esnafın zarar ettiğini ve buna dayanacak gücünün kalmadığını belirten Erdoğmuş, Çubuk-Ankara arası yolcu ücretlerine en son 2007 yılında zam aldıklarını ve ondan sonra ücretlerde herhangi bir artış olmadığını ifade etti.

Türkiye gerçeklerini göz önünde bulundurarak, makul oranlarda zam talepleri olduğunu aktaran Erdoğmuş, “İnanın ekmek teknelerimizin arkasındaki satılık ilanlarını gördükçe kahroluyoruz. Bir ekmek teknesinin satışa çıkarılması, kelimelerle ifade edilemez. Esnafımızın uzun zamandır zarar etmesi ve ekmek teknelerini satışa çıkarmaları bizi üzüyor” ifadelerini kullandı.

Çubuk-Ankara arasında çalışan 59 halk otobüsünden 29’unun arkasında

“satılık” yazılı olduğunu belirten Erdoğmuş, “Biz oda olarak hem dolmuşçumuzu hem de otobüsçümüzü zor durumdan kurtaracak şekilde ücretlerin artırılmasını istiyoruz. Bunu isterken de halkımızı da düşünmemiz gerekmektedir. Bunun için de taşıma ücretlerine en az yüzde 20 oranında bir zam istiyoruz” diye konuştu.

Esnafın durumunu her ortamda dile getirdiklerini belirten Erdoğmuş, halkı ve esnafı mağdur edecek herhangi bir eylemlerinin olmayacağını söyledi.

Zekeriya Erdoğmuş, “Zararı sinemize çekiyoruz. İlgili mercilere taleplerimizi ilettik ve sonuç olarak taleplerimizin kabul edileceğini bekliyoruz. Bunun için şimdilik taleplerimizi yetkililere iletmekle yetineceğiz” dedi.
Otobüsçüler sitemlerini ilettiler yorumu ilçe halkına bırakıyoruz.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?