logo

Erdoğan: Ayrı Devlet Kurmak İsteyen Oraya Gitsin

Erdoğan: Ayrı Devlet Kurmak İsteyen Oraya Gitsin

Başbakan Erdoğan, Adıyaman’da yaptığı konuşmada ayrı devlet isteyenlere, “Kendilerine nerde devlet buluyorlarsa buyursunlar oraya gitsinler” dedi.

Adıyaman Havalimanı’nın açılışını gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajları verdi. İkinci bir devleti düşleyenler Kusura bakmasınlar diyen Erdoğan “Onlar kendilerine nerde devlet buluyorlarsa buyursunlar oraya gitsinler. Bizim ülkemizde tek devletimiz var” dedi.

 “AYRI DEVLET İSTEYEN VARSA GİTSİN”

 Son günlerde PKK kanadından yapılan açıklamalar, barış sürecinin zora girdiği şeklinde yorumları da beraberinde getirmişti. Başbakan Erdoğan, Adıyaman’da yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajı verirken, ayrı devlet hayali kuranlara sert sözlerle yüklendi. İktidara geldikleri günden beri tek devlet, tek bayrak anlayışını benimsediklerini belirten Erdoğan, “Bizi parçalamak isteyenlere karşı hep ne dedik? Tek millet dedik. Tek bayrak dedik. Tek vatan dedik. 780 bin kilometre kare. Tek devlet dedik. İkinci bir devleti düşleyenler Kusura bakmasınlar. Onlar kendilerine nerde devlet buluyorlarsa buyursunlar oraya gitsinler. Bizim ülkemizde tek devletimiz var. Bu bağımsızlığın ifadesidir. Yıldızıyla da şehitlerimizin ifadesidir. Tek milletiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, hepsiyle bir oluyoruz. Türk Kürde saygı duyacak, Kürt de Türk’e saygı duyacak. Şu eğitimde yaptığımız, sağlıkta yaptığımız devrimler niye sizi rahatsız ediyor. Bunlara böyle söyleyin” dedi.

 “BU DAĞLAR TERÖRÜN DAĞLARI DEĞİL”

 Cudi Dağı’nda asker ile vatandaşların halay çektiği görüntülere de atıfta bulunan Erdoğan şu ifadelere yer verdi: “Şırnak’tan çok güzel bir haber aldım. Bazı anlamlı fotoğraflar medyaya yansıdı. Yıllardır terörle gündeme gelen Kato Dağı artık askerimizin de halaya katıldığı düğünlerle gündeme geliyor. Öbür taraftan Cudi dağı artık acı haberlerle değil, köyüne dönen ve piknik yapan vatandaşlarla gündeme geliyor. Şimdi bunu bozmak gayretinde olanlar var. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Bu dağlar terörün dağları değil, pikniğin, kardeşin, halayların yapıldığı dağlardır”diye konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?