logo

Engelli Öğrenciler Stant Açtı

Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu(SHÇEK)’na bağlı Saray Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyonu Merkezi’nde eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler, 6.’sı Çubuk Kültür Festivali’nde stant açtı.

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası Çubuk Kültür Festivali’nde el sanatları ürünlerini sergileyen Saray Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyonu Merkezi Müdürü Bekir Demiryılmaz, zihinsel ve bedensel engelli öğrencilerin el emeği göz nuru ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunduklarını söyledi.

Festivale 300 öğrencinin uzun uğraşları ve emekleri sonucu ortaya çıkan ürünlerle hazırlandıklarını ifade eden Demiryılmaz, ‘Tamamen çocuklarımızın emeğiyle ortaya çıkan bu eserlere vatandaşlarımızın ilgisini bekliyoruz. İnsanlarımız buraya gelerek bu çocuklarımızın engelleri nasıl aştıklarını görmelerini ve buradan alacakları herhangi bir ürünle onlara katkı sağlayacaklarını unutmamalıdırlar. Haftanın beş günü günlük dört saat çalışarak ürettikleri bir birinden değerli ürünleri herkesin mutlaka görmesini istiyoruz. Ayrıca dönüşümlü olarak stantta duran bu çocuklarımızla vatandaşlarımızın kaynaşmalarını da istiyoruz’ dedi.

Engellerini aştıklarını ispatlamak ve atölyeye katkı amaçlı düzenlenen sergide ebru, kumaş, cam ve ahşap boyama, takı tasarım çalışmaları gibi yaklaşık 180 çeşit ürünün yer aldığı sergi, festival süresince ziyaretçilere açık olacak.

Sergiyi gezen Belediye Başkanı Lokman Özden, çocukların engelleri nasıl aştıklarından herkesin ders alınması gerektiğini söyledi.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?