logo

Engelli Hayatların Engelsiz Başarıları Programı

Engelli Hayatların Engelsiz Başarıları Programı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezince, Çubuk Halk Eğitim Merkezinde, “Engelli Hayatların Engelsiz Başarıları” adlı AB Projesi belgesel gösterimi programı yapıldı.

Programa Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ABB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adnan Şeker, gençlik merkezleri koordinatörü M. Zakir Özdemir, STK temsilcileri, Eryaman Aile Yaşam Merkezi engelliler lokali üyeleri, engelli, engelsiz vatandaşlar katıldı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, burada yaptığı konuşmada, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek, asıl engelin cahillik olduğunu söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker de Büyükşehir Belediyesi olarak engelliler için yaptıkları hizmetleri anlattı.

Konuşmaların ardından engelli müzisyenlerden Bünyamin Çevik, Mete Eser ve Cemil Kara konser verdi.

AB projesi kapsamında Çubuk Aile Yaşam Merkezi Genç Umut grubu tarafından çekilen ve alanında başarılı 5 engellinin (A. Tunç Tonger-bedensel engelli iş adamı, Çağlar Yur-görme engelli milli judocu, Caner Ekin-Down sendromlu milli yüzücü-Gürsoy Erol-AKP İstanbul milletvekili) öykülerinin anlatıldığı belgesel gösterimi ilgi ile izlendi. Belgeselde engellilerin azim, sabır ve inançla nasıl başarıya ulaştıkları anlatıldı.

Belgesel gösteriminin ardından bedensel engelli başarılı yazar Burcu Dere kısa bir konuşma yaptı ve kendi yazdığı şiirlerinden birini okudu. Burcu Derenin ve annesinin duygu dolu konuşması salondaki herkes tarafından büyük beğeni ile dinlendi, bazı seyircilerin gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Programın son bölümünde bedensel engelli sanatçılar Bünyamin Çevik, Mete Esen ile Cemil Kara ve çubuk AYM müzik eğitmeninin birlikte seslendirdiği şarkılar salonda coşku ile dinlendi. Program sonunda bu güzel projede emeği geçenlere, genç umut grubu üyeleri tarafından plaket ve çiçek takdimi yapıldı, günün anısına hazırlanan hediye kalemler dağıtıldı.

Soysal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, her türlü engele rağmen hayatta ben de varım diyen engellilerin, engelli engelsiz tüm topluma örnek olması amacıyla gerçekleştirilen bu anlamlı AB projesi katılanların beğenisini kazanırken alınan alkışlar amacına ulaştığını gösterir gibiydi.

Belgesel gösteriminin ardından, Başkan Özden’e ve belgeselin hazırlanmasına katkı ve destek verenlere Çubuk Aile Yaşam Merkezi Müdürü Ayşe Meltem Işık tarafından plaketleri takdim edildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?