logo

Endüstri Meslek Lisesinden Yılsonu Etkinliği

Çubuk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin eski ve yeni mezunları ’17. Pilav Günü Şenlikleri ve Mezuniyet Şöleni’nde buluştu.

 Çubuk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin yılsonu etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinlikte konuşan Okul Müdürü Mehmet Saat, bir eğitim-öğretim yılını daha sevgi, barış ve mutluluk içerisinde tamamladıklarını ifade ederek, mezun olan öğrencilere yeni hayatlarında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Okul yönetimi olarak mezun öğrencilerin iş sahibi olmaları arzusunda olduklarını da dile getiren Saat, ‘Devletimizin KOSGEB aracılığı ile verdiği kredilerin anlatılması için elimizden geleni yapacağız. Bu kredilerden iş yeri açmak isteyen öğrencilerimizin yararlanmasını istiyoruz’ diye konuştu.

Okulun eski mezunları adına konuşan elektrik teknisyeni Hacı Murat Yücel, meslek lisesi mezunu olmanın önemine değinerek, yeni mezunlara her türlü konuda yardımcı olacakları sözünü verdi.

Daha sonra mezun olan öğrenciler adına konuşan Berna Zeynep Güldoğan ise tüm arkadaşları adına kendilerine verilen emek için okul yöneticileri ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından çeşitli branşlarda dereceye giren öğrencilere ve okulun ‘7 Bölge 7 Renk Folklor Ekibi’ni çalıştıran öğretmen Zehra Uzun’a plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

Etkinlikte, Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezi ile Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi ilgiyle izlenirken, yerel sanatçılar Çoşkun Çubukçu ve Ali Kaan Aydos da şarkılarıyla Pilav Günü’ne renk kattı. Davetlilere etli pilav, Çubuk turşusu, baklavası ve ayran ikram edilen etkinliğe, Çubuk Belediyesi Meclis Üyesi Meral Kayan, Belediye Özel Kalem Müdürü Yusuf Akkaya, MAN Türkiye AŞ Yöneticisi Ahmet Aydın, öğrenciler, aileleri ve eski mezunlar katıldı.

Bu yıl Çubuk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin ahşap, metal, elektrik, elektronik ve bilişim teknolojileri dallarında 385 öğrencinin mezun olacağı öğrenildi.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?