logo

Emre Akman Çubuk’un Gündeminde

Emre Akman Çubuk’un Gündeminde

HDP PM üyesi Ahmet Karataş’ı 3 yerinden bıçaklayarak yaralayan Emre Akman ifadesinde “Son dönemde meydana gelen sokak olayları bende tepki oluşturdu” dedi.

HDP Parti Meclisi (PM) üyesi Ahmet Karataş’ı parti binasında bıçaklayarak ağır yaralayan zanlı 28 yaşındaki Emre Akman, tutuklandı.

Ankara Kızılay’daki HDP İl Başkanlığı binasına gelen Emre Akman, burada PM üyesi Karataş’ı bıçakla ağır yaralamıştı.

Olayın ardından kaçan zanlı Akman, polisin operasyonu sonucu 3 saat içinde yakalanmıştı. Dün adliyeye sevk edilen Akman, çıkarıldığı mahkemece kasten adam öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

Nöbetçi Ankara 7. Sulh Ceza Hâkimliği’ndeki ifadesinde Akman, şunları kaydetti:

Soğukkanlılıkla anlattı : “Ben özel güvenlik görevlisi olarak görev yaparım. Ankara Çubuk ilçesinde ikamet ederim. Olayın mağdurunu daha öncesinden tanımam. Ancak son dönemde meydana gelen sokak olayları, güvenlik görevlisi vatandaşların arkadan pusu kurularak şehit edilmesi gibi durumlar bende tepki oluşturdu. Bu olayların sona ermesi için yetkililerle konuşmak üzere HDP Genel Merkezi’ne gitmeye karar verdim. Yanıma da daha önceden taşıdığım bıçağı almıştım. Benim amacım HDP Genel Merkezi’nde yetkililer ile konuşup yapılan gösterilen ve insanların öldürülmesinin yanlış olduğunu söylemek ve bu işlerden vazgeçilmesini ifade etmekti. Bu doğrultusunda olay günü HDP Genel Merkezi’ne gittim. Kapıyı çaldım. Kapıyı bana olayın mağduru açtı. Bu kişiye Erzurum’dan geldiğimi, öğrenci olduğumu, arkadaşlarımın parasal sıkıntılarının olduğunu, bu konuları genel sekreter ile konuşmak istediğimi söyledim. O da beni buyur etti. Bekleme salonunda beklemeye başladım. Sağı solu gözlemledim. Sonrasında da üzerimde taşıdığım bıçak ile mağdura saldırarak vücudunun muhtelif yerlerine birkaç kez vurdum” diye konuştu.

Sertaç KOÇ Ankara

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?