logo

Emeklilere Sahip Çıkılmalı

Çubuk 06 Emekliler Derneği faaliyetlerini etkin ve verimli bir şekilde yürüte bilmek için lokal açtı.

Emeklilerin kahvehane köşelerinden kurtulması ve ortak bir yerde buluşmaları için lokalin açıldığını belirten Çubuk 06 Emekliler Dernek Başkanı Çelebi İbişoğlu, Cumhuriyet Mahallesi Kıbrıs Caddesi Ege Sokak No:4/2 de bulunan derneklerini AA Muhabirine gezdirerek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.İlçede emeklilerin gidip oturabilecekleri bir yer olmadığını iddia eden İbişoğlu, emeklilere sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek şunları söyledi:” Emeklilerimizi kahve köşesinden ve sağlıksız ortamlardan kurtarıp, ev ortamında oturup çaylarını içe bilecekleri, sohbet edebilecekleri ve haberlerini takip edebilecekleri bir mekan kurmak istedik. Bu mekanı kura bilmek içinde maddi durumu iyi olan arkadaşlar maddi bir şeyler katarak, maddi durumu iyi olmayan arkadaşlarda duasını katarak hep birlikte lokalimizi bu duruma getirdik. İlçemizde yaşayan emeklileri hesaplarsak bu lokalin yetersiz kalacağını elbette biliyoruz. Ancak bir yerlerden başlamak gerekiyordu bizde bu gün itibari ile bunu yapabildik” dedi

”EMEKLİLERE SİYASİLER İLGİSİZ”

İlçenin yönetimine talip siyasilerin emeklilerin sorunlarına ilgisiz kaldıklarını iddia eden İbişoğlu, bu güne kadar hiçbir siyasinin kendilerini ziyaret etmediğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:”İlçemizin yönetimine talip olan adaylardan hiçbiri ziyaretimize gelmediği gibi projelerinde emeklileri ve yaşlıları ilgilendiren kayda değer bir şeye rastlamadık. Halbuki ilçemiz emeklilerin yoğun bir şekilde yaşadığı ilçeler dendir. Bu gerçeği yöneticilerin göz ardı ettiklerini düşünüyorum. Emeklilerin sorunlarını önce ilçemizde anlatacağız ve sorunlarımız çözülmez ise daha sonrada il de kapı kapı dolaşıp sorunlarımıza çözüm arayacağız” diye söyledi.

”EMEKLİLERE ÜLKEYİ KARIŞ KARIŞ GEZDİRMEK İSTİYORUZ”

Ülkemiz insanlarının emekli olana kadar geçim kaygısı içerisinde çoluk çocuk yetiştirdiklerini bu nedenle yaşadıkları ülkeyi bile gezip göremediklerini vurgulayan İbişoğlu, Dernek olarak üyelerini karış karış cennet vatanı gezdirmek istediklerin belirtti. Geçen yıl ilk olarak dernek üyeleri ile birlikte İstanbul ve Çanakkale gezilerini düzenlediklerini ifade eden İbişoğlu, bu gezilerin ülkenin tüm bölgelerini kapsayacak şekilde artırılacağını sözlerine ekledi.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?