logo

ELBAB Gazimize Ziyaret

ELBAB Gazimize Ziyaret

Çubuk Terör Mağdurları Derneği Elbab Gazisi Recep Erdoğan’a geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Özgür Suriye Ordusuna (ÖSO) verdiği destek ile Suriye’de DEAŞ’a karşı yapılan operasyonlarda geçtiğimiz günlerde El Bab’ın DEAŞ’tan alınması için yapılan operasyonlarda,  DEAŞ’lı teröristlerin bombalı araçlarla yaptığı saldırıda 16 askerimiz şehit olmuş,  33 askerimizde yaralanmıştı.

Terör olaylarında yaralanan şehit olan aileleri yalnız bırakmadıklarını söyleyen Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan: “Ülkemize karşı topyekûn bir saldırı başlatılmıştır. Ülkemizin güvenliği için içte ve dışta terör örgütlerine yerinde müdahale edilmesine başlanmıştır. Türkiye’nin milli menfaları neyi gerektiriyorsa şuan yapılmalıdır. Geri adım atılmamalıdır. Yaralı askerler arasında, Çubuk İlçesi Fatih mahallesinde ikamet eden, Çankırı Şabanözü Gümerdiğin nüfusuna kayıtlı rahmetli Ömer Erdoğan’ın oğlu Piyade Uzman Çavuş Recep Erdoğan Kayseri Komando Tugayında görevli iken, Suriye’de, El Bab’ın DEAŞ’tan alınması içi geçici olarak gitmişti. Suriye’de,  El Bab’ın DEAŞ’tan alınması için operasyonlarda yaralan Piyade Uzman Çavuş Recep Erdoğan’ın ilk tedavisi Gaziantep’te yapıtlıktan sonra tedavisi evinde devam etmektedir. Gazimiz sol bacağından ve sağ kulağından ameliyat olacaktır. Gazimizin hayati tehlikesi yoktur. Gazimizin şuan sağlık durumu iyidir. Gazimiz Piyade Uzman Çavuş Recep Erdoğan, aynı zamanda Mardin Nusaybin, Diyarbakır Sur’da bölücü terör örgütü PKK karşı yapılan operasyonlara da katılmıştır. Gazimize ve şuan yaralı olan tüm asker ve polislerimize acil şifalar diliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

Gazi Recep ve annesi Nuriser Erdoğan’ da zor günlerinde yalnız bırakmadıklarını ve ziyaretten duydukları memnuniyeti ilettiler.

Ziyaretin asına, Gazisi Piyade Uzman Çavuş Recep Erdoğan’a, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan tarafından, Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı  hediye edildi.

#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?