logo

EGO Çubuk – Ankara Hattında Yenilik

Ankara-Çubuk hattında çalışan halk otobüslerinin iç dizaynları Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) kararı dolayısıyla değiştirilecek.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, alınan karar doğrultusunda otobüslerin iç kısmında değişiklik yapılabileceğini veya şehir içi taşımacılığına uygun geniş otobüs alınabileceğini söyledi.

Büyükşehir belediyesinin sınırlarına katılan yerleşim alanlarında çalışan özel toplu taşıma araçlarının ayakta yolcu taşımaya uygun hale getirilmesi gerektiğine kaydeden Özden, otobüslerin en fazla 15 ayakta yolcu taşıyacak kapasiteli araçlar haline getirilmesi gerektiğini belirtti.

Yenilenen otobüslerin, EGO Genel Müdürlüğünün araç uygunluk komisyonunca kabul edilmesi halinde ayakta yolcu taşıyabileceğini ifade eden Özden, ‘Bu uygulama ile mevcut otobüslerin iç kısımları genişleyecektir’ dedi. Maddi durumu iyi olan işletmelerin yeni karara uygun otobüsler alabileceğini bildiren Özden ‘Hizmet veren 59 halk otobüsünün iç kısmı geniş olan belediye tipine çevrilmesi vatandaşlarımız açısından yararlı olacaktır’ dedi.

UKOME kararı doğrultusunda Siteler, İvedik ve Ostim’e yeni hat açıldığını kaydeden Özden şöyle konuştu:

‘İlçemizden merkezde bulunan sanayi bölgelerine çalışmaya giden vatandaşlarımızın rahat ulaşımlarını sağlamaları için Siteler, İvedik ve Ostime sabah ve akşam direk otobüs seferleri yapılacaktır. Ayrıca Gökçedere, Esenboğa, Melikşah, Yenice, Dumlupınar ve Kızılca Mahalleleri ile Ziyaül Hak, İzzet Begoviç, Beşparmak Caddeleri, Altınkent Sitesi, Samurkent, İbni Sina ve Rauf Denktaş Caddesine ilçe merkezinden dolmuş seferleri hattı açıldı.’

Yeni hatlar şu şekilde:

Çubuk İlçesi ile Ankara arasında yolcu taşımacılığı yapan Halk Otobüsleri için;

– Çubuk Merkez – Siteler

– Çubuk Merkez İvedik – Ostim

Çubuk İlçesi şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüsler için;

– Melikşah mahallesi – Çubuk Merkez,

– Yenice- Dumlupınar ve Kızılca Mahallesi- Çubuk Merkez

– Merkez, Ankara Bulvarı-Ziyaül Hak caddesi-İzzet Begoviç caddesi-Beşparmak caddesi, Altınkent Sitesi-Samurkent- İbni Sina caddesi,Rauf Denktaş caddesinden merkeze dönüş,

– Çubuk merkez-Gökçedere mahallesi

– Çubuk Atatürk mahallesi Ayasofya caddesi ve Yeşerti caddesi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?