logo

Eğitimde İyi Örnek

Eğitimde İyi Örnek

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2012 başvuru sonuçları belli oldu.

Sabancı Vakfı’nın katkıları ve Sabancı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 2012 Eğitimde İyi Örnekler Konferansına bu yıl 838 başvuru yapıldı.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Uygulama Atölyesi Projesi ile başvuruda bulunmuş ve kendi kategorisinde seçilen 38 proje arasına girdi.

31 Mart 2012 tarihinde Sabancı Üniversitesi’nde düzenlenecek olan Eğitimde İyi Örnekler Konferansında Uygulama Atölyesinin sunumu yapılacak.

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2012’ye eğitim kurumları, üniversiteler, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve özel kurumlardan gönderilen 838 başvuru, iki hakem ve bir Seçici Kurul üyesi tarafından 23 Ocak -10 Şubat tarihleri arasında elektronik ortamda değerlendirildi.

17-18 Şubat’ta yapılan seçici Kurul Toplantısı sonucunda, 76 başvuru sözlü sunulmak üzere kabul edilmiş ve 21 başvurunun da poster olarak sunulmasına karar verildi.

TÜSİAD-ERG Meslek Eğitimi Özel Başvuru Alanı kapsamında kabul edilen 8 sözlü sunum ve 1 poster sunum ise 15 Şubat’ta gerçekleştirilen Meslek Eğitimi Seçici Kurul’u tarafından belirlendi. Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Uygulama Atölyesi projesi belirlenen projeler arasında yerini aldı.

Eğitim Reformu Girişimi’nin (ERG) 2004 yılından bu yana düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansları, sınıfta, okulda, okul dışında öğrenmeyi ve öğrenme ortamlarını zenginleştirmek için gayret eden öğretmenleri ve eğitimcileri meslektaşları ile bir araya getirerek iletişim ve işbirliği temelinde yeni öğrenme ortamları yaratmayı hedeflemekte.

Konferanslarda 2004 yılından bu yana, aralarında Milli Eğitim Bakanlığı Temsilcileri, öğretmenler, akademisyenler, sivil toplum örgütlerinden ve özel sektörden temsilciler, veliler ve öğrencilerin bulunduğu 8.500’ü aşkın katılımcı 1.000’i aşkın iyi uygulama ve materyal örneği etrafında bir araya geldi.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak Konuya İlişkin; “Dünyanın hızla değişmesi, eğitimin sürekli geliştirilmesini de kaçınılmaz kılıyor. Bu süreç, ancak çok yönlü olduğu ve eğitimin tüm paydaşlarını kapsayabildiği oranda başarılı olur. Eğitim sisteminin eksik ve aksayan yönlerine rağmen eğitimde iyi örnekler yer ve koşullar ne olursa olsun var. Önemli olan bu uygulamaların fark edilmesi ve paylaşılmasıdır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak iyi örnekler üzerinden, sadece eleştirmenin bir adım ötesine geçerek çözüm üretmeyi ve eğitim sistemimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Eğitim Reformu Girişimi’nin (ERG) her yıl düzenlediği eğitimde iyi örnekler konferansı ile eğitimin tüm paydaşlarını iyi örnekler etrafında bir araya getirmesi açısından önemli ve öncü bir örnek oluşturuyor. Konferans başvurusu Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge ve Proje Koordinasyon merkezi tarafından yapılan Uygulama Atölyesi projesinin 838 proje arsından seçilerek davet edilmesi bizi gururlandırmıştır” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?