logo

Dolandırıcılar Tezgahı Çubuk’a Açtı

Çubuk’ta ev telefonundan arayıp kendisini polis olarak tanıtan kişiler, teröristlerin banka hesaplarını kullandığını söylediği 83 yaşındaki kişiyi 27 bin 500 TL dolandırdı.

Bankada şubesinde yeterli nakit olmadığı için hesaptaki 80 bin TL’den kalan kısmı ertesi gün almaya gelen dolandırıcılardan Suriye uyruklu kişi, bir komşunun ihbarı üzerine yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ndeki bir apartmanda oturan Ali Osman S’yi (83) emniyetten aradığını söyleyen bir kişi, “Bankadaki hesaplarının teröristler tarafından kullanıldığını, hemen bankaya gidip ne kadar parası varsa kendilerine vermesini, bu şekilde teröristleri yakalayacaklarını” söyledi. Sürekli irtibat sağlayabilmeleri için cep telefonu olup olmadığını soran zanlı, “Cep telefonunuz yoksa biz size cep telefonu gönderiyoruz” diyerek hemen bir cep telefonunu yaşlı adamın evine göndererek Ali Osman S’ye teslim ettiler.

Cep telefonunu alan Ali Osman S, telefondaki kişinin söylediğini yaparak Kızılay’da bir banka şubesi hesabındaki 80 bin TL’yi çekmek istedi. Banka şubesinde, görevliler tarafından yeteri kadar para bulunmadığı gerekçesiyle 27 bin 500 TL teslim edildi.

Parayı alarak evine giden Ali Osman S, cep telefonundan kendisine verilen talimatla evine gelen bir kişiye parayı teslim etti. Zanlı cep telefonundan geri kalan parayı da ertesi gün çekmesini isterken, apartmanda bulunan komşularından bir kişi eve gelen şahıstan ve Ali Osman S’nin paket vermesinden şüphelenerek durumu polise ihbar etti.

Apartmana gelerek pusu kuran polis ekipleri, geri kalan parayı almaya gelen Suriyeli Firas H’yi (27) suçüstü yakaladı. Firas H’nin de ifadelerinden yola çıkan polis olayla ilgili telefonla talimat veren diğer kişiyi yakalamak için çalışma başlatırken, zanlı Firas H. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?