logo

Doğalgaz Kömür Sektörünü Zora Bıraktı

Doğalgaz Kömür Sektörünü Zora Bıraktı

Çubuk’ta kömür satışları ve yapı sektöründeki son gelişmeler hakkında Detay Yapı ve Ticaret Şirket Müdürü Halit Kalaycı’ dan gazetemize görüşlerini aldık.

Kalaycı: “Kömür fiyatlarında daha önceki yıllara oranla düşüş söz konusu, geçen yıllarda tonu 520 olan kömür bu yıl 500 TL’den satılıyor. İlçede doğalgaz kullanımı kömür fiyatlarını etkiledi. Torbası 12,5 TL olan kömürü aynı zaman da evlere nakliye de eklenince fazla bir kar marjı olmuyor. Bu sene kömüre zam olacağını düşünmüyoruz. Çoğu vatandaş bu sene doğalgazı ilk defa yeni deniyor. İlçede doğalgaz olmasının yanında ilçe halkının büyük çoğunluğu yine soba ve kömürle ısınıyor” dedi.

YAPI SEKTÖRÜ ÇOK CANLI DÖNEM YAŞIYOR

Kalaycı, yapı sektörü hakkındaki konuşmasında: “Yapı sektörü şu sıralarda çok canlı bir dönem yaşıyor. Bu canlılığın da devam edeceği bekleniyor. Çubuk merkeze bir hayli inşaat yapıldı. Dolayısıyla inşaat ve yapı malzeme satışları da şu an iyi durumda. İnşaat alanları Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşim alanına doğru kaymaya başladı” diye konuştu.

YAPI SEKTÖRÜ ÇALIŞACAK ELEMAN BULAMIYOR

Yapı sektörünün sıkıntısından da bahseden Kalaycı: “İnsanlar hep kolay ve hazır iş arıyorlar. Yapı ve inşaat sektörünün en önemli sıkıntısı çalışacak eleman bulanamaması” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?