logo

Dikkat Kar Uyarısı

Dikkat Kar Uyarısı

Dikkat Kar Uyarısı

Yarından itibaren yurdun büyük bir bölümü uzun süreli kar yağışının etkisi altına girecek.

Türkiye hafta sonuna fırtınayla girdi. Özellikle kıyı ve iç kesimlerde etkili olan fırtına, soğuk hava, yağmur yerini kar yağışına bırakıyor. Yarından itibaren yurdun büyük bir bölümü uzun süreli kar yağışının etkisi altına girecek.

Kar ve Soğuk Hava Yolda

Şiddetli lodos özellikle kıyı kesimleri ve Batı’yı vurdu. Ancak bu durum fazla sürmeyecek. Fırtına gidecek, kar ve soğuk hava gelecek. Kar pazardan itibaren yağmurla birlikte düşecek.

Konuya ilişkin bilgi veren Meteoroloji Mühendisi Barış Özgün, “Pazar günü itibariyle Ankara’da yağış karla karışık yağmur şeklini alacak.Özellikle pazar akşam saatlerinden itibaren Ankara’nın yüksek kesimleri başta olmak üzere yavaş yavaş kar yağışını almasını bekliyoruz” diye konuştu.

Kar Pazartesi Şiddetini Artıracak

Kar yağışı pazartesi günü şiddetini artıracak. Meteoroloji Mühendisi Barış Özgün, “Pazartesi günü özellikle Erzincan, Tunceli, Muş, Bingöl, Diyarbakır, Malatya ve Elazığ çevresinde kuvvetli olabiliir. Bu yağışlar kar şeklinde beklediğimiz için köy ve kasabalara ulaşımda sıkıntı olabilir” dedi.

Sıcaklıklar 5-7 Derece Düşecek

Hava sıcaklığı da hissedilir derecede düşecek. Düşüş 7 dereceyi bulacak.

Salı Günü Kar İç Kesimlerde Etkili Olacak

Salı günü özellikle Ankara ve Eskişehir’de yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkileyecek.

Haftanın ikinci günü İstanbul da dahil olmak üzere yurdun büyük bir bölümü kar yağışından etkilenecek.

İstanbul ile ilgili de bilgi veren Meteoroloji Mühendisi Barış Özgün, “İstanbul’da esas sıkıntı oluşturabilecek yağışları salı gününden itibaren bekliyoruz. Çünkü rüzgarın poyraza dönmesiyle birlikte yağışın şeklinin değişmesini bekliyoruz İstanbul’da özellikle karla karışık yağmur yükseklerinde kar yağışı görebiliriz salıdan itibaren” şeklinde konuştu.

Hafta boyunca kıyılarda yağmur, iç kesimlerde kar yağışı aralıklarla devam edecek.

trt

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?