logo

Dernekten Şehit Ailelerine Ziyaret

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Şehit Yetimlerini Sevindirmeye Devam Ediyor.

         Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğinden, 09.08.1996 tarihinde Hakkâri Çukurca’da PKK’ya karşı düzenlenen operasyonda çatışmada şehit düşen, şehit uzman çavuş Hüseyin Şalviz’in Çubuk ilçesinde ikamet eden ailesinin evine, dernek başkanı Zeki Avan ve Şehit babası Ramazan Gergin tarafından yeni yıl akşamı ziyaret edildi.

         Dernek Başkanı Zeki Avan ziyarette yapmış olduğu konuşmasında; Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi belirli bir program dâhilinde ziyaret etmiş bulunuyoruz. Bu ziyaretlerimiz çerçevesinde, Kars nüfusuna kayıtlı ve uzun zamandan beri ilçemizde ikamet eden, şehit Uzman Çavuş Hüseyin Şalviz’in Çubuk ilçesinde ikamet eden ailesini evlerinde ziyaret etmiş bulunuyoruz.

         Özellikle bu akşam şehit çocuğu (yetimi) olan şehit ailelerimizden birisini tercih ettik. Amacımız bu akşam bir çocuğunun eğlenirken, onların yalnız olmadıklarını, unutulmadıklarını, unutmayacağımızı hissettirmek amacıyla ziyaret etmiş bulunuyoruz,

         Bizler bu güne kadar gücümüz nispetinde, bütün şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanlarında olmaya çalıştık. Bundan sonra da olmaya çalışacağız, dedi.

         Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Şalviz’in kayınbabası Musa Kazım Yıldız’da yapmış olduğu konuşmasında; Herkesin şu anda ailesi ile birlikte evinde istirahat edip,  bir çoğununda yılbaşı nedeniyle eş ve dostları ile birlikte olup, eğlenirken, sizin bizleri ziyaret etmesi, kapımızı açması, bizleri çok memnun etmiştir.

Özelliklede şehit damadımın bizlere emaneti olan torunum Enes Malik Şalviz’i çok sevindirmiştir. Bundan dolayı dernek başkanımız Zeki Avan ile Şehit babası Ramazan Gergin’e çok teşekkür ediyorum.

         Bizler çok uzun zamandan beri Çubuk ilçesinde ikamet etmekte olan,  Kars nüfusuna kayıtlı kürt kökenli bir aileyiz. Bu güne kadar bizlere karşı hiçbir ayrımcılık yapılmamıştır. Bizler Çubuk halkından ve derneğimizden çok memnunuz. Bu ülkede Kürt – Türk diye bir sorun yoktur, sadece terör sorunu vardır. Kürtlerle ile Türkler kardeşlerdir, dedi.

         Ziyaretin anısına, dernek başkanı Zeki Avan tarafından şehit Uzman Çavuş Hüseyin Şalviz’in oğlu Enes Malik Şalviz’e, şehit babasının resminin altında özgeçmişi bulunan, çerçeveli resmini, küçük altın ve Türk Bayrağı, şehidin kayın babası Musa Kazım Yıldız’a Türk Bayrağı hediye etti.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?