logo

Denemeç Çubuk’u Ziyaret Etti

Ak Parti Bölge Milletvekilleri  Çubuklulara Anayasada ki Değişiklikleri Anlattı.

Ak parti genel başkan yardımcısı Reha Denemeç, halk oylaması öncesi Çubuk’u ziyaret ederek, Belediye Başkanı Lokman Özden ve Ak Parti İlçe Başkanı Dr. Tuncay Acehan ile birlikte esnafla ve vatandaşlarla sohbet etti. Ziyarette halk oylamasına sunulacak Anayasa değişiklikleri ile ilgili olarak ”Zor bir değişiklik, beş sene evvel, on sene evvel cesaret edilemeyecek değişiklikler” dedi.

Denemeç vatandaşlarla yaptığı sohbette, mevcut Anayasa’nın Türk milletinin demokrasi özlemini, hukuk ve adalet aşkını karşılayacak bir metin olmadığını ifade ederek, ”Biz bu Anayasa’yı kökten değiştirmek istedik. Çeşitli nedenlerle bu mümkün olmadı. Biz millete ‘Anayasa’yı değiştireceğiz’ dedik, millet de bize bu yetkiyi verdi” dedi.

Biz de oturduk bir paket hazırladık” diyen, Denemeç sözlerine şöyle devam etti: ”Olabilecek asgari zaruretler nedir? sorusuna cevap aradık ve bu model ortaya çıktı. Bu model de bizi tahmin eden ve istediğimiz hedefleri gerçekleştiren bir model değil. Bu olmazsa olmaz zaruri bir düzenlemeydi. Tabii MHP’nin tavrını yorumlamak zor. Şu anda halk oylamasında konuşulacak şey, bu bizzat kendi geleceğini düzenleyen, özgürlükleri, hakları, devlet yönetimini yeniden düzenleyen bir metindir ve milletin metnidir. Bakın siyasi partinin olsa olsa ömrü elli yıldır. Ancak anayasalar uzun ömürlüdür ve milletin anayasasıdır. Millet tarafından yapıldığı için anlamlıdır. Referandum millet için bir fırsattır. Oturup okuyacak, bakacak ve bu hüküm ne getiriyor, sorusuna cevap arayacak ve vicdanen ‘evet’ diyecektir. Aşağı yukarı 16 anayasa değişikliği gerçekleştirildi ve bunların üçünün mimarıyım. O değişiklikler ile bunlar kıyaslanamaz. ‘Ben yönetirim’ diyenlerle, ‘millet yönetir’ diyenlerin arasındaki kavgayı sona erdiriyor. Zor bir değişiklik, beş sene evvel, on sene evvel cesaret edilemeyecek değişiklikler.”  konusunda konuşarak ikna etmeye çalıştı.

Reha Denemeç Çubuk halkına sonuna kadar güvendiklerini  ve referandumda evet kararını vereceklerini ifade etti.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?