logo

Davetsiz Misafir Çubuk’ta

Davetsiz Misafir Çubuk’ta

Türk halk müziği sanatçısı Turgay Başyayla’nın sunduğu gezi-eğlence programı ‘Davetsiz Misafir’ bu hafta Ankara’nın Çubuk ilçesinde çekim yaptı.

Çubuk ilçesine misafir olan Davetsiz Misafir ekibi, ilçenin doğal güzellikleri ile tarihi yapısını ve kültürünü ekranlara taşıyacak. Samanyolu ekibi için Kuruçay Köyünde bulunan Köy Konağı’nda Çubuk Belediyesi ve Çubuk Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen Çubuk Ferfene gecesinde, geçmişte yaşanan oyunların yanı sıra şiir ve türkü ziyafeti verildi.

Geceye Samanyolu TV’nin sevilen programı ‘Davetsiz Misafir’ ekibi ile Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çudef Başkanı Recep Taş, Ankara Kulübü Derneği Seğmenleri ve Kuruçay Köyü halkı katıldı.

Turgay Başyayla, Çubuk’ta hazırlanış tarzı ve lezzeti ile eşi benzeri olmayan Homaça’yı, evlerde maharetli hanımların hazırladığı yöresel yemekleri ekrana taşıyacak.

Özellikle kış sofralarının olmazsa olmazı meşhur Çubuk turşularının yapılışını izleyiciyle paylaşan Davetsiz Misafir, etiyle ünlü Çubuk’ta kuzu etiyle yapılan Çubuk tepsi kebabının yapılışına da tanık oldu.

Başyayla daha sonra, soyu tükenmeye yüz tutmuş olan Ankara’nın meşhur Tiftik Keçisi’ni ve yününden yapılan çorap, kazak gibi ürünleri uygulamalı olarak ekrana getirecek.

Davetsiz Misafir bu hafta muhteşem doğal güzellikleri, enfes lezzetleri ve keyifli türküleriyle ‘Esenlik Şehri’ Çubuk’tan evlerimize konuk olacak.

Davetsiz Misafir mikrofonlarına bir açıklama yapan Belediye Başkanı Lokman Özden, ’’Samanyolu televizyonunda yayınlanan Davetsiz Misafir ekibini Çubuk’ta görmekten ve bu özel mekanda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çubuk, tarihi dokusu, doğal güzellikleri, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve yenilenen modern kent dokusuyla Ankara’nın incisi, Türkiye’nin de gözbebeği olma yolundadır. Esenlik Şehri Çubuk’a gelen tüm misafirler bunu kolaylıkla görür’’dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?