logo

Cumhurbaşkanından sonra başbakanda söyledi

Cumhurbaşkanından sonra başbakanda söyledi

Yıldırım, partisinin Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen Ankara Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi’ne katılarak, partililere hitap etti.

Ak Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Esenboğa’dan Ankara’ya gelenlerin hayal kırıklığı yaşadıklarını, şimdi havalimanından şehre gelenlerin modern Türkiye’nin başkentinin güzellikleriyle karşılaştıklarını belirterek, “Esenboğa Havalimanı’na metro yapacağız. Çubuk’a kadar da metroyu uzatacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti iktidarı döneminde Ankara’ya yapılan yatırımlara ilişkin de bilgi veren Yıldırım, Ankara’yı Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra hızlı trenin de başkenti hale getirdiklerini kaydetti.

Yıldırım, Ankara’yı yolların, medeniyetlerin buluştuğu bir dünya şehri haline getirdiklerine işaret ederek, “Geçen hafta Kayaş-Sincan arasında çok modern bir raylı sistemi Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Başkentray’ı hizmete aldık. Ankara’ya yakışan bir hizmeti Ankaralılara sunduk.” diye konuştu.

Esenboğa Havalimanı’nın eski halinin köy meydanı gibi olduğunu anımsatan Yıldırım, şöyle konuştu: “Şimdi dünyanın en güzel terminallerinden birisi orada. Kuzey Ankara’nın o imarsız kaçak yapılaşması varoşlarının eski halini biliyorsunuz. Esenboğa’dan Ankara’ya gelenler hayal kırıklığı yaşarlardı. Şimdi havalimanından şehre gelenler modern Türkiye’nin başkentinin güzellikleriyle karşılaşıyorlar. Esenboğa Havalimanı’na metro yapacağız. Çubuk’a kadar da metroyu uzatacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Ankara’yı hızlı trenle Eskişehir’e, Sakarya’ya, Kocaeli’ne ve İstanbul’a, Konya’ya bağladık. Ankara’yı şimdi Karaman’la, Sivas’la, Yozgat’la, Bursa ile hızlı trenle bağlıyoruz” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?