logo

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Çubuk’u Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Çubuk’u Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara’nın Çubuk ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığında partililerle sohbet etti, ardından esnaf ziyaretinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  Çubuk’un Sorunlarını dinledi.
Fuat Oktay Cuma namazını Çubuk Merkez camii de kıldı. Camii çıkışı vatandaşlarla sohbet eden Fuat Oktay, daha sonra AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığını ziyaret etti. İlçe başkanlığındaki ziyaretin ardın esnafları ziyaret eden Oktay, vatandaş ve esnafların istek ve taleplerini tek tek dinledi.Özenle hazırlanan brifingde ilçe için ulaşım, istihdama, üretime ve eğitime yönelik yapılması gereken yatırımlar tek tek sıralayan Başkan Demirbaş, bu konularda destek istedi.
ÇUBUK HASTANESİ’NİN EKSİKLERİ TAMAMLANACAK
Kendisine iletilen konuları  dinleyen  Oktay, hastaneye MR cihazı, bazı branşlarda uzman doktor ve sağlık personeli talebi ile derhal ilgileneceğini ve eksiklerin tamamlanacağı müjdesini verdi.

Akkuzulu Mahallesinde bulunan ve  proje ihalesini tamamlanan Akkuzulu sulama göleti, Metro, polis Karakolu, köylerde imar sorunu, tarımsal destekler, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) 2. Etabı yatırımı, yöresel ürünler üretim merkezi, kültür ve sanat merkezi, soğuk hava deposu, termal tesis, organize sanayi bölgesi, evlilik akademisi. sanat atölyesi, araç muayene istasyonu, halk eğitim merkezi gibi talepler için özellikle ilgileneceğini söyledi.                                                         TERMAL SERACILIK TALİMATI

Oktay, Çubuk’ta yerelden kalkınma, tarımsal üretim, hayvancılık ve girişimciliğin yükselmesiyle Ankara’nın güçlendiğini belirtirken, Çubuk’ta bulunan Melikşah termal başta olmak üzere termal alanların seracılıkta kullanılması için çalışma başlatılmasına destek olacağını kaydetti.
ANKARA SAVAŞI MÜZESİ
Ankara savaşının yapıldığı bölge olan Çubuk’ta “Ankara Savaşı Müzesi” projesini sunan Çubuk Belediye Başkanı  Demirbaş, ilçenin kültür ve sanat merkezi talebini olumlu karşılayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Timur’un türbesinin bulunduğu Özbekistan’ın Semerkant şehri ile kardeş belediye olması için çalışma yürüteceği belirterek Çubuk’un bölgede kültür ve sanat anlamında bölgenin değeri olması için gerekenin yapılacağını belirtti.

Cuma namazını Çubuk’ta kılan Fuat Oktay Esnaf ziyareti yaptı. AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığında teşkilat üyeleriyle buluştu, salon toplantısını yaparak binlerce vatandaşa hitap etti. Fuat Oktay Çubuk Belediyesini de ziyaret ederek Belediye Başkanı Baki Demirbaş’tan çalışmaları ve ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Oktay, daha sonra AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığınca düzenlenen ‘Vatandaş Buluşması’na katıldı. Oktay, her fırsatta sahada olmaya önem verdiklerini dile getirerek, “Vatandaşımızın bizden beklentilerini dinliyor, ihtiyaç ve sorunları tespit ediyor ve gerekenin yapılması için anında harekete geçiyoruz. Yani 21 yıldır olduğu gibi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletin sesi olmaya devam ediyoruz. Laf değil iş üretmeye, ülkemizi daha üst liglere taşımak için çalışıyoruz. Biz günü kurtarmanın değil, başarı hikâyeleriyle aydınlık geleceğimizi şekillendirmenin derdinde olduk” diye konuştu.

Oktay, çalışanların işini aşını korudukları gibi enflasyon karşısında da alım gücünü koruduklarını vurgulayarak, “İşte daha dün Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladılar; asgari ücrete 6 ay önce yaptığımız artıştan sonra dün yüzde 55 gibi rekor bir artış daha yaptık. Artış oranı 2022 yılı Ocak ayına göre yüzde 100 oldu. EYT ile ilgili sorunu da yıl bitmeden 1-2 hafta içerisinde çözüme kavuşturacağız ve Sayın Cumhurbaşkanımız da sizlerle paylaşıyor olacak. Milletimiz hangi dertle dertleniyorsa, onları çözmek için mücadele ediyoruz” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?