logo

Çudef Dernekler Federasyonundan Açıklama

Çudef Dernekler Federasyonu başkanı, Recep Taş’ın Basın Açıklaması Yaptı.

Çubuk Dernekler Federasyonu(ÇUDEF) tarafından ”Aşure ve Birlik Günü” Programı hazırlıklarına başlandı.

Çudef Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş ile sohbetimizde, İlçemizde bulunan tüm etnik unsurların mezhepleri ne olursa olsun,  Alevi, Sünni, Çerkez, Kürt hepimiz bu milletin birer parçalarıyız, bu tür organizasyonlar yanlış bilinenleri doğruya çevirmek vatandaşların bir arada kaynaşmasını sağlayacak güzel bir organizasyon olduğunu söylediler.

Program hazırlıklarına başladıklarını inşallah,aşure ve birlik günü adı altında düzenlenecek bu programda bizlere değerli katılımcıların,konuşmacıların,akademisyenlerin katılacaklarını ve bu konuda elimden gelen çalışma ve gayreti Çudef Dernekler ve Federasyonu olarak düzenleyeceklerini söylediler.

 Esas itibariyle, Kerbela’lar 1369 yıldan beri zaman, yer ve nitelik değiştirerek ortaya çıkmış, aynı inanç iklimi’nin içinde yer alan kardeşler arasında fitneyi canlı tutmaya çalışmış olmalarına rağmen bu milleti bölmeyi başaramamışlardır. Fitne bundan sonra da başarılı olamayacaktır, zira bizler Alemlerin sultanı Hz. Muhammed Aleyhisselam’dan, İmam Ali’den, Ehli Beyt’ten, 12 İmam’dan, Mevlana’dan, Yunus’tan, Hünkar Hacı Bektaş’tan, Hacı Bayram’dan feyiz aldık, onların gösterdiği nurlu yolda insanın önemini ve sevginin gücünü kavradık” dedi.

Hazırlıkların şimdiden başladığını inşallah birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir organizasyonu önümüzdeki Aralık ayı’nın son günlerine doğru organize edeceklerini söylediler.

 “cubukpost.com”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?