logo

Çubuk’un Vazgeçilmezi İşkembe Çorbası

Çubuk’un Vazgeçilmezi İşkembe Çorbası

Çubuk’ta yılın 12 ayında sıcacık içilen işkembe çorbası birçok kişinin vazgeçilmezi oldu.

İlçede amiri-memuru, işçisi-amelesi, yaşlısı-genci, 7 den 70 e herkesin severek yediği işkembe çorbası bazılarının kahvaltısı olurken bazılarının da öğle yemeği oluyor.

Şehir merkezindeki iş yerinde 35 yıldır severek yaptığı işkembe çorbasını müşterilerine sunan Cafer Kodal, yıllardır çorba yaptığını belirterek; “İşkembe çorbamız çubuğumuz da geleneksel yemeklerimiz arasında yer alır ve meşhurdur. Burada her gün kazanlar dolusu yaklaşık 300 litre çorba pişer. Sabah 4 ile öğleden sonra 15’e kadar iş yerimiz de çorba içilir. Şimdiye kadar daha hiç kimseden bir şikâyet almadık. Hep teşekkür aldık. Bazıları her gün içiyor bu çorbayı. Sağlık problemi yaşayan olmadı. Çorbamız birçok müşterimiz için vazgeçilmezler arasındadır. İçerisindeki sarımsak, acı biber, sirke ile birlikte içildiği için uzmanlar öneriyor. Aynı zamanda antibiyotik de özelliği var” diye konuştu.

BU LEZZET YURT DIŞINA GÖNDERİLİYOR

Yurt içi ve yurt dışına da gönderdiklerini belirten Kodal: “Yurt dışından gelen gurbetçilerimiz orada bu lezzeti aradıklarını ve bulamadıklarını söylüyorlar. Buradan bidonlarla bizden götürüyorlar. Ülkenin her yerinden işkembe severler bizi arayıp buluyor. Bir yiyen bir daha yiyor. Yine yemek için bir daha geliyor” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?