logo

Çubuk’un Kurbanlıkları Görücüye Çıktı

Çubuk’un Kurbanlıkları Görücüye Çıktı

Çubuk’ta sağlık kontrolünden geçirilmiş kurbanlıklar pazarları doldurmaya başladı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, 25 bin büyükbaş, 8 bin küçükbaş hayvanla, Ankara’nın sağlıklı kurbanlık ihtiyacının karşılayacağını söyledi.

İç Anadolu’nun en büyük canlı hayvan pazarına sahip Çubuk ilçesinde kurbanlıklar pazarları doldurmaya başladı. Veterinerin kontrolünden geçen kurbanlıklar, görücüye çıktı.

Kurbanlık pazarında incelemelerde bulunan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çubuk’un İç Anadolu bölgesinin en büyük hayvan pazarına sahip olduğunu, kurbanlık fiyatlarının düşük olması nedeniyle avantajlı olduklarını ifade ederek, ”25 bin büyükbaş, 8 bin küçükbaş hayvanla bu sektörde Ankara’nın en önde hatta Orta Anadolu’nun en büyük hayvan pazarı ilçemizde bulunmaktadır. Geçen yılın kurban fiyatları bu yıl da geçerlidir. Bizim etlerimiz besi değil; kekik tarlalarında, Aydos ve diğer yaylarda beslenen hayvanlarımızın satışa arz edildiği bir pazardır. Geçen yılın fiyatlarının olması ciddi bir avantaj. Biz tüm Ankara ve Orta Anadolu’yu Çubuk İlçesinden hayvan almaya davet ettiklerini” söyledi.

Kurban Bayramını vatandaşların daha rahat geçirmesi için kesim hanelerin oluşturulduğunu söyleyen Başkan Özden, ”Yaklaşık 25 tane sırf Kurban Bayramında kesim yapılsın diye ahırlar da kesimhaneler ve entegre tesisi oluşturduk. Hijyen konusuna çok önem veriyoruz. Bu yıl inşallah geçen yıllarda olduğu gibi yüksek satış bekliyoruz. Kurbanlık Çubuktan alınır. Bu pazarda 800 büyükbaş hayvan var. 5 milyonluk Ankara’nın kurbanlık alışverişi Çubuk’ta olsun” dedi.

Kurbanlık hayvan pazarını gezen Başkan Özden, kurban alan vatandaşlar ile kurban sahibi arasında pazarlık yaptı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?