logo

Çubuk’tan Silaha Hayır Kampanyası

Çubuk’tan Silaha Hayır Kampanyası

Çubuk’ta düğünlerde havaya ateş açılmasının ardından, çalışma başlatıldı. Bu kapsamda İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, mahalle muhtarlarına bilgilendirme toplantısı yaptı.

‘MUTLU GÜNLERİNİZ ACI İLE SON BULMASIN’

Havaya sıkılan silahın ülke ekonomisine ve insan yararına hiçbir faydası olmadığını belirten Müdür Çam, “Eğlencemizi bu şekilde kutlamayalım. Sizin ya da bir başkasının canı ve yüreği yanmasın. Havaya sıkılan her mermi tekrar aynı hızla aşağıya iniyor. Bir başkasının ölümüne ya da yaralanmasına neden oluyor. Mutlu günleriniz acı ile son bulmasın. İlçe halkımız bu konuda duyarlı olacaktır. Vatandaşlarımızın bize destek olacağını düşünüyorum” dedi.

‘DÜĞÜNLERDE SİLAHA HAYIR’

Olayların önüne geçebilmek için çalışma başlattıklarını aktaran Çam, muhtarlara ‘düğünlerde silaha hayır’ yazılı afiş verdi.

Aynı zaman da Çubuk Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nın da destek verdiği proje kapsamında broşür ve afişlerin topluma açık alanlarda, cami, otobüs durakları, resmi daire girişlerine asılarak vatandaşlar bilinçlendiriliyor.

#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?