logo

Çubuk’tan Örnek Kampanya

Çubuk’tan Örnek Kampanya

Çubuk’tan Örnek Kampanya

Çubuk Belediyesi, Somali’de yaşanan kuraklık ve açlıkla mücadele eden vatandaşların sağlık problemlerinin çözümüne katkıda bulunmak amacıyla ilaç toplama kampanyası başlattı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çubuk Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü tarafından “İlaçlar Elde, Evde Kalmasın” kampanyası başlatıldığını belirterek, kampanyada toplanacak ilaçların belediye işyeri hekimi tarafından yapılan incelemenin ardından Çubuk Kızılay Şubesine teslim edileceğini söyledi.

Somali’ye gönderilecek ilaçlarla ilgili kampanyanın bir ay süreceğini ifade eden Başkan Özden, kampanya bitiminde de ilaç gelmesi halinde toplanan kullanılmayan ilaçların, ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere, Çubuk Kaymakamlığı Toplum Sağlığı Aile Merkezine teslim edileceğini belirtti.

“KAMPANYAYA DESTEK SOSYAL BİR SORUMLULUKTUR”

Sağlık için gerekli olan ilaçların kullanılmasının ardından, artan ilaçların israf edilmemesi gerektiğini anlatan Başkan Özden, Somali için başlatılan kampanyaya tüm vatandaşları destek olmaya çağırarak, sözlerine şöyle devam etti:

“Somali için başlattığımız kampanya belediyemizin sosyal sorumluluk kampanyalarından biridir. Kampanyayla hem Somali’de ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeyi amaçlıyoruz. Hem de evlerdeki ihtiyaç fazlası ilaçların tıbbi atık olmasını engellemek, medikal kirliliğin önüne geçmek, evde bulunan ilaçların sürekli ve bilinçsizce kullanımını da önlemek istiyoruz. Bu nedenle kampanyaya destek olmak hepimiz için sosyal bir sorumluluktur.”

Başkan Özden, kampanyaya katılmak isteyen vatandaşların evlerindeki fazla ilaçları Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne veya Zabıta Müdürlüğü’ne teslim edebileceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?