logo

Çubuk’tan Norveç’e Kınama

Çubuk’tan Norveç’e Kınama

Çubuk’tan Norveç’e Kınama

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği, Norveç’teki katliamı kınadı.

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, Norveç’in Başkenti Oslo’da gerçekleştirilen katliamı yayımladığı mesajla kınadı.

Avan, şunları kaydetti: “Norveç’in başkenti Oslo’da 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıyı gerçekleştiren, Norveç asıllı Anders Behring Breivik’in bir yaz kampında da rastgele ateş açarak, 84’ü genç toplam 93 masum insanın öldürdüğünü basından öğrenmiş bulunuyoruz. Türkiye genelinde nüfusuna göre, teröre en çok kurban veren ve terör belasından en çok canları yanan bizler, dünyanın neresinde olur ise olsun, her türlü terör olaylarını şiddet ile kınıyoruz. Terörün devleti, milleti, dini, mezhebi ve ırkı olmaz. Bu gün terörün acı yüzü ile karşılaşan Norveç halkına ve devletine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Türk devleti ve milleti olarak, terörün acısını her gün çekmekteyiz. Bu nedenle Norveç’i Avrupa ve dünya devletlerini, Türkiye ve dünyada yaşanan terör olayları karşında tutumlarını bir daha gözden geçirmelerini ve terör olaylarına, insanlık adına ortak tavır almalarını temenni ediyor ve bekliyoruz. ”

Yayımladığı mesajında Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı İkipınar köyündeki jandarma karakoluna dönen askerlere PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırı sonucu, 2 Astsubay ve 1 Uzman Çavuşun şehit edildiğini de hatırlatan Avan, “Daha Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde terör örgütüyle çıkan çatışmada 13 şehit askerlerimizin mezarlarındaki topraklarını kurumadan yapılan bu hain saldırı bizleri derinde üzmüştür. Askerlerimize yapılan bu hain saldırıyı yapan gözü dönmüş vatan hainlerini, PKK’lı teröristleri, destekçilerini, uzantılarını, PKK’ya terörist diyemeyenleri de şiddetle ve nefret kınıyoruz. Bu hain saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimizden Astsubay Başçavuş Erhan Gül’e, Astsubay Başçavuş Sadık Güllü’ye ve Uzman Çavuş Ali Öztürk’e Cenabı Allah’tan Rahmet, şehit ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Türk Milleti’ne başsağlığı diliyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?