logo

Çubuk’tan Kızılay’daki Hain Saldırıyı Kınama

Çubuk’tan Kızılay’daki Hain Saldırıyı Kınama

Çubuk’tan Kızılay’daki Hain Saldırıyı Kınama

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Kumrular Sokak’ta meydana gelen terör saldırısını kınadığını bildirdi.

Belediye Başkanı Özden, yaptığı yazılı açıklamada, terörün çirkin yüzünü bu kez Ankara’da gösterdiğini belirterek, düzenlenen bombalı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiğini ve 34 kişinin yaralandığını hatırlattı.

Olaydan duyduğu derin üzüntüyü dile getiren Özden, şunları kaydetti:

“Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden bu tür çirkin saldırılar, hak ettiği karşılığı bulacaktır. Bu tür hain saldırıları planlayan ve gerçekleştiren bir avuç çapulcu şunu unutmasın ki hesapları hiçbir zaman tutmayacaktır. Saldırı sonucu hayatını kaybeden masum vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bir kez daha terör saldırılarını nefretle kınıyorum”dedi.

 

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, da Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Dernek Başkanı Zeki Avan, Çankaya’nın en kalabalık caddelerden biri olan Kumrular Caddesinde teröristlerce gerçekleştirilen hain saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Terörün, kalleş yüzünü Ankara’da gösterdiğini vurgulayan Avan, açıklamada şunları kaydetti:

“Nüfusu oranla terörde en çok şehit veren ve canı yanan bir ilçe olan bizler, bu tip hain saldırı haberiyle bir kez daha derinden sarsıldık. Gözü dönmüş hainlerin bir araç içerisine yerleştirilen parça tesirli bir bombanın patlatılması sonucu eylemlerini gerçekleştirmişlerdir. Yanı başımızda saat 11.00-11.30 sularında Çankaya ilçesinde Kumrular Caddesinde 3 kişinin hayatını kaybetmesi, 3’ü ağır 34 kişinin de yaralı olması bizleri derinden üzmüştür. Patlamanın etkisiyle çevrede bulunan araç ve binalar da zarar görmüştür. Milletimizin birlik ve beraberliği ile vatanımızın bütünlüğüne kasteden bu tür çirkin saldırılar, yıllardır cevabını yine halkımızın birlik ve beraberlik görüntüsüyle almıştır ve bundan sonra da alacaktır. Türkiye Cumhuriyeti devletini silahla ve bu tip haince saldırılarla hizaya getirmeyi düşünen dış mihrakların güdümünde hareket eden bir avuç çapulcu ve işbirlikçileri şunu unutmasın ki, bu hesapları hiçbir zaman tutmayacaktır. Saldırı sonucu hayatını kaybeden masum vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve Milletimize, ailelerine de yüce Allah’tan sabrı cemil diliyorum. Kime ve neye hizmet ettiğini bilmeyen terör belasını tüm nefretimizle kınıyoruz”dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?