logo

Çubuk’tan Halep Duyarlılığı

Çubuk’tan Halep Duyarlılığı

İHH İnsani Yardım Vakfı Çubuk Temsilciliğinin organize ettiği, “Halep’e Yol Açın” yardım konvoyu dualarla uğurlandı.

Program ve yardım kampanyasına STK, öğrenciler ve hayırsever ilçe halkı katıldı.

Cuma namazı sonrası İstanbul’da, Kayseri’de ve son olarak El-Bab’da şehit olan polis, asker ve sivil şehitler adına Atatürk Parkında gıyabi cenaze namazı kılınarak dua edildi.

Halep’te yaşayan çocukların acısını paylaştığını belirten 5. Sınıf öğrencilerinden Muhammed Kutay Oruç: “Allah’ım biz yaşadığımız bu güzel ülkede geniş imkânlara sahibiz. Barınacak bir yuvamız, güzel güzel kıyafetlerimiz, ayağımızı koruyan ve sıcak tutan botlarımız bizi koruyup kollayan ve bize harçlık veren ailelerimiz var. Elhamdülillah. Ama şuan savaşın hüküm sürdüğü Suriye’deki kardeşlerimiz bu imkânlara sahip değil. Kardeşlerimize yardım diliyoruz. Sen ki duaları kabul makamının sahibisin. Dualarımızı kabul eyle.” diyerek duasını tamamladı.

Programda İHH Çubuk Temsilcisi Abdulhamit Ateş: “Dünya üç maymunu oynuyor. Suriye’de dünyanın gözü önünde sistematik bir katliam gerçekleştiriliyor. Özellikle de son dönemde Halep, havadan ve karadan gece gündüz bombalandı. Şehirde gıda malzemeleri tükenmiş, sağlık sistemi çökmüş durumda. Tüm bunlar yaşanırken uluslararası toplum üç maymunu oynamaktadır. Halep’teki katliama dur demek ve insani yardım koridoru açılmasını hedefleyen İHH İnsani Yardım Vakfı, “Halep’e Yol Açın” sloganı ile Türkiye’nin dört bir yanından yardım konvoyu düzenliyor. Çubuk’ta halkımızın duyarlılığı ve büyük desteği ile 6 tır un, 2000 adet bebek gıda paketi, 1 tır ayni yardım olmak üzere toplam da 8 tır Suriyeli kardeşlerimize gönderilmek üzere bugün itibarıyla yola çıkacaktır. Ayrıca yardımları yapan duyarlı Çubuk halkına teşekkür ederiz” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından Yardım Konvoyu tekbir ve dualarla uğurlandı.

#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?