logo

Çubuk’tan Gündoğmuş Şenliği’ne Ziyaretçi Akını

Çubuk’tan Gündoğmuş Şenliği’ne Ziyaretçi Akını

Çankırı’nın Şabanözü ilçesi Gündoğmuş köyünde 2 Temmuz 2017 Pazar günü Gündoğmuş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 15. Bahar Şenliği ve Etkinlikleri yapıldı.

Şenlik alanına uzun kuyruklardan oluşan konvoy eşlik etti. Yüzlerce kişini akın ettiği şenlik, köy meydanında gerçekleşti. Şenlikte, yöresel sanatçılardan halk konseri, hediye çekilişi, yemek ikramı ve ağalık seçimi yapıldı.

Çubuk’tan da yoğun ziyaretçi akını olan şenliğe, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, ilçe MEB müdürü Murat Arslan, Çubuk spor kulübü başkanı Mustafa Akkaya, Çubuk belediye meclis üyeleri,  Çubuk Emlakçı ve müteahhitleri, Gündoğmuşlular ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İlerleyen saatlerde çeşitli yarışmaların ve hediye çekilişlerinin yapıldığı şenlikte, ‘Şenlik Ağalığı’ seçimi de yapıldı. Bu yılki geleneksel olarak yapılan şenlikte çekişmeli ağalık seçimini Çubuk müteahhitlerinden Muammer Aktaş 20 bin TL vererek üst üste ikinci kez şenlik ağası seçildi.

Şenlik ağası Muammer Aktaş, kendisini yalnız bırakmayan ve uzaktan yakından gelen tüm davetlilere sonsuz teşekkürlerini ileterek, böyle güzel günlerde bir arada olmaktan memnuniyetini ifade etti.

 

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?