logo

Çubuk’tan AB’ye 2 Proje

Çubuk’tan AB’ye 2 Proje

Çubuk’tan AB’ye 2 Proje

 Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Avrupa Birliği (AB) projeleri için kurulan Çubuk projeler koordinasyon ekibinin bu yıl içinde hazırladığı üç projeden ikisi desteklenmeye değer bulundu.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, projeler koordinasyon ekibine teşekkür etti.

Toprak, Ankara’da ilk defa Projeler Koordinasyon Ekibi’nin Çubuk’ta kurulduğunu söyledi.

Oluşturdukları ekibin ilçede önemli projelere imza atacağına inandığını belirten Toprak, şöyle konuştu:

“Amaç, proje ekibini oluşturarak proje yapma kültürünün derinleşmesi, tecrübe birikiminin oluşması, AB sürecindeki bu tür teklif çağrılarının en iyi şekilde değerlendirilerek milletimizin, toplumumuzun hizmetine sunmaktır. Zaten yapılan projelerde de ilçemiz Ankara genelinde öncü olan ilçelerden birisidir.

Müdürlüğümüz bünyesinde hazırlanan proje 25 bin Avro bütçeyle Türkiye’de ilk 35 proje arasına girmiş ve onaylanmıştır. ‘Dil ve Kültür Uygulaması’ adlı projemiz iki yıl sürecek. İtalya, Macaristan, Yunanistan, Polonya ve Türkiye arasında olacak projede, müdürlüğümüzce belirlenecek katılımcılarla gerçekleşecektir. Proje süresince müdürlüğümüz katılımcılara dilimizi öğretecek ve kültürel zenginliklerimizin tanıtımını yapacaktır. Ayrıca, 19 bin 572 avroluk bütçesi olan ‘Paslanmaz Çelik Kaynakçılık İşlemelerinde Yeni Eğitim Uygulamaları’ projesi ile Çubuk Teknik ve Endüstri Meslek Lisemizin de projesi onaylandı. Diğer bir projemiz olan “ilgi Çağında Muhasebe’ isimli Çubuk Ticaret Meslek Lisemizin projesi de yedeklerin arasına girdi. Ekibimiz yeni dönemde yeni projelerimizle daha çok AB desteklerinden yararlanacaktır. Bunun için çalışmalarımız hızla devam ediyor “dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?